26 marca, 2019

Turnusy zdrowotne z Żywieniem Optymalnym i wizytą w normobarii Doktora Pokrywki

Osoby zainteresowane tematem Żywienia Optymalnego z radością informujemy, że ruszyły zapisy na turnusy zdrowotne prowadzone przez Celinę Chacińską pod opieką Doktora Pokrywki. Odbywają się one w Hotelu “Pokoje Gościnne Akacja” ul. Jaśminowa 3 w Polanicy-Zdrój

Turnusy rozpoczynają się w ostatnie piątki miesiąca obiadem oraz wystąpieniem Grzegorza Łuczyńskiego – naturopaty, fitoterapeuty, stosującego od 25 lat Żywienie Optymalne. W ostatnie soboty miesiąca całodniowe szkolenia prowadzi doradca Żywienia Optymalnego Celina Chacińska. Wieczorem integracja z tańcami w parku Zdrojowym, gdzie zakończymy dzień pokazem kolorowych fontann.

W niedzielę w godz. 9:00 – 11:00 wizyta u Doktora Pokrywki w pierwszym na świecie domu normobarycznym. Istnieje możliwość pobrania zabiegu akupunktury i korzystania z Filarów Długowieczności zaleconych przez Doktora Pokrywkę. Po niedzieli dalsze szkolenia, zabiegi oraz zwiedzanie Ziemi Kłodzkiej.

Więcej informacji i zapisy tel. +48691386866

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   34 komentarze

   1. Beata 26 marca 2019 at 20:13- Odpowiedz

    Witam serdecznie,jaki bylby koszt turnusu w lipcu dla jednej osoby? A jaki dla dwoch (chcialabym namowic kolezanke)

    • Akademia Długowieczności 26 marca 2019 at 21:19- Odpowiedz

     Zgodnie z informacją podaną przez organizatora cena turnusu wynosi 1200 zł.

   2. Agata 27 marca 2019 at 07:36- Odpowiedz

    Nie wiem jak długo można przeżyć na diecie wysokotłuszczowej (ogień) nie uszkadzając zdrowia…Mówienie, że chwilowo poczułam się zdrowo, czy schudłam dużo w krótkim czasie, to naprawdę dużo, dużo za mało…Zdrowie i uroda to przede wszystkim zdrowy, zrównoważony system energetyczny pomiędzy dwoma siłami – elementem żeńskim (Yin) i elementem męskim (Yang). Niestety jakoś skóry na twarzy pani Chacińskiej potwierdza zaburzenie w równowadze energii…Ciało przesuszone, żylaste, mało nawilżone, to ewidentny przykład permanentnego nadmiaru ognia w organizmie, który jest efektem zaburzonych energetycznie proporcji pokarmów w potrawie. Żeby ocenić i preferować jakąś dietę innym to należy dietę sprawdzić przynajmniej przez 100 lat. Tylko taki okres może nam powiedzieć jak dana dieta wpłynęła na organizm ludzki, na jego wszystkie narządy i na jego zdrowie.

   3. Agata 27 marca 2019 at 07:49- Odpowiedz

    I jeszcze ważne! Jaja mają bardzo dużo alergenów. Czy prowadzi pani statystykę ile ludzi pani uczuliła na jaja każąc im jeść takie ilości żółtek.

   4. Stanisław 28 marca 2019 at 10:30- Odpowiedz

    Szanowna Agato
    Piszę tego posta, chcąc odpowiedzieć na Twoją troskę o nasze życie.

    “Nie wiem jak długo można przeżyć na diecie wysokotłuszczowej (ogień) nie uszkadzając zdrowia…”

    Mam 69 lat, można powiedzieć, że na diecie dra Jana Kwaśniewskiego jestem od 51 roku życia i pomimo tylu lat mój organizm nie wypalił się, nadal czuję się nieźle. Na dietę tę zdecydowałem się z powodu wcześniejszych schorzeń i tego kroku nie żałuję.

    Są inni, którzy korzystają z dobrodziejstw tego sposobu żywienia
    o wiele dłużej i też się “nie wypalili”
    Nie myślę nikogo do tej diety przekonywać, każdy ma swój rozum i każdy może się przekonać o zaletach czy wadach tej, czy innej diety.

    “I jeszcze ważne! Jaja mają bardzo dużo alergenów”
    Jaja mają baaardzo duużo alergenów, ale mają je tylko białka jaj. Natomiast żółtka jaj ich nie posiadają. Żółtka jaj jedzą nawet “uczuleniowcy”. Ci bardziej “uczuleni”, po starannym oddzieleniu żółtka od białka, płuczą żółtka wodą i jedzą je bez obaw.

    “Niestety jakoś skóry na twarzy pani…” Agaty nie mogę ocenić.
    Ja jakoś natomiast jakości skóry Agaty nie śmiałbym nawet oceniać, bo to świadczyłoby o braku dobrych manier u mnie, i to w dodatku ocena na podstawie tylko widzianej fotografii.
    Mogę tylko stwierdzić, że Agato jesteś negatywnie nastawiona do tej diety, a dlaczego – Ty wiesz to najlepiej.

   5. Agata 28 marca 2019 at 13:39- Odpowiedz

    Panie Stanisławie, gdyby pan potrafił się wznieść nad swoim ego, to nie wspominałby pan o dobrych manierach tylko byłby pan wstanie zauważyć inne moje intencje…

    Niestety jakość skóry bardzo dużo mówi o zdrowiu człowieka i jego energetyce bez, równowagi której nie ma zdrowych narządów i ogólnego zdrowia…Bardzo dużo medyków tylko diagnozuje organizm na podstawie wyglądu skóry, pulsu…i nie ma tu nic obrażającego…

    Jeśli chodzi o dietę wysokotłuszczową to bardzo się przez nią dopiero rozchorowałam i długo nacierpiałam…

    Jeśli chodzi o żółtka to jest pan bardzo w dużym błędzie są też bardzo uczulające i bardzo dużo ludzi jest uczulonych na całe jajka…

    A to, że panu dieta wysokotłuszczowa służy, to ma pan szczęście, ale ja znam bardzo dużo ludzi, którym nie służy i nie posłużyła, a wręcz zaszkodziła…Biologia, każdego człowieka jest inna i składa się z innych potrzeb, a z jakich to już powinien wiedzieć specjalista…Drogą prób i błędów nie powinno leczyć i uzdrawiać ludzi.

    Dziwię się tylko, że o tego typu diecie nagabuje się na tym portalu, która jest przeciwieństwem starożytnej medycynie chińskiej, na podstawie której portal powstał. Uważam – że dla równowagi energetycznej i dobrego jej przepływu – bez sensu jest stymulacja organizmu akupunkturą jeśli dietę stosuje się która te wartości zaburza…W takim przypadku można znaleźć się w błędnym kole i ja się właśnie w nim znalazłam.

    • Akademia Długowieczności 28 marca 2019 at 13:46- Odpowiedz

     Akademia Długowieczności nie powstała “na podstawie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” – to tylko jedno ze źródeł wiedzy, z których czerpał Doktor Pokrywka formułując swoją koncepcję pracy nad zdrowiem. A na portalu nie nagabujemy tylko dzielimy się informacjami, każdy może na ich podstawie decydować o swojej ścieżce.

   6. Agata 28 marca 2019 at 14:30- Odpowiedz

    Jak nie! To pan mało wie. Pacjentką pana Pokrywki jestem pond 30 lat. Uczestniczką, i czytelniczką od poczęcia AD. Na każdych Warsztatach i każdej wizycie uświadamiano mnie jak postępować w/g Starożytnej Medycyny chińskiej. To później zrobiło się tutaj takie,,misz-masz,,

    • Akademia Długowieczności 28 marca 2019 at 15:21- Odpowiedz

     Tradycyjna Medycyna Chińska stanowiła źródło wiedzy i inspiracji dla Akademii Długowieczności jednak nie tylko ona. Od tego czasu nie stoimy w miejscu tylko sięgamy do źródeł wiedzy z całego świata. Proszę nam wierzyć, że praktykujący TCM nie zetkną się z normobarią na Dalekim Wschodzie 🙂

   7. Agata 28 marca 2019 at 17:55- Odpowiedz

    I to wasza zguba. Słuchać wszystkich to tak jak nie wiedzieć nic. Na dzień dzisiejszy ani nie uzdrawiacie poprzez wiedzę całego świata, ani poprzez starożytną Medycynę chińską. Ja osobiście już też tylko korzystam u pana Pokrywki z akupunktury, bo reszta okazała się bez pozytywnego rezultatu więc i bez sensu wydawanie pieniędzy.

    Praktykujący TCM nie zetkną się z normobarią, bo i też – może – nie mają takiej potrzeby. Mi normobaria też niewiele dała. Korzystałam z niej bardzo, dużo do sześćdziesięciu liczyłam a potem już przestałam liczyć. Dla mnie osobiście to wszystko bzdety, sposób na zarabianie pieniędzy i sposób na życie.Przykro mi ale poprzez praktyki takie jest moje zdanie.

    • Akademia Długowieczności 28 marca 2019 at 18:11- Odpowiedz

     Dlatego nie słuchamy wszystkich 🙂 Ma Pani też rację, że nie uzdrawiamy, co najwyżej pokazujemy jak można samodzielnie wyzdrowieć przez wprowadzenie zmian w swoim życiu. Cieszymy się, że akupunktura daje u Pani dobre rezultaty. Pomaga ona wielu ludziom i dlatego właśnie między innymi ją promujemy jako środek prowadzący do zdrowia.

   8. Agata 28 marca 2019 at 18:49- Odpowiedz

    Jak nie słuchacie? Każdy ,,kit,,wam można wcisnąć.

    Jeśli chodzi o uzdrawianie, to chwalicie się tym przy każdej prelekcji. Proszę wysłuchać tylko wykładów pana Pokrywki a dowie się pan ile pada słowo ,,uzdrawiamy,,. Dokładnie: ,,my nie leczymy tylko uzdrawiamy,, Także proszę tu nie pisać bzdur.

    W chorobie wy nie potraficie wyzwolić naszej indywidualnej zdolności uzdrowienia ponieważ nie potraficie indywidualnie zdiagnozować chorego. Wszystkim mówicie to samo i zalecacie to samo…

    Akupunktura jest bardzo pomocna ale w niektórych przypadkach też niewystarczająca dlatego sięgam równocześnie po inne praktyki TCM

    • Akademia Długowieczności 28 marca 2019 at 19:01- Odpowiedz

     “My” oznacza w tym przypadku redakcję portalu. Doktor Pokrywka jak najbardziej uzdrawia i uzdrowił ogromną rzeszę osób w ciągu swojej ponad 30 letniej praktyki 😀 Zdecydowanie też nikogo nie diagnozujemy gdyż jako redakcja nie jesteśmy lekarzami i zwyczajnie nie mamy do tego prawa. Zachęcamy do czytania ze zrozumieniem! 🙂

   9. Agata 28 marca 2019 at 19:55- Odpowiedz

    Panie administratorze, pisząc ,,Wy,, na pewno nie miałam na myśli administratora tylko portal AD, w skład który wchodzą nie tylko pan Pokrywka a także inni lekarze czy uzdrowiciele….

    Ja wiem, że pan nie diagnozuje, bo do tego trzeba mieć umiejętności. Nie każdemu lekarzowi się to udaje a co dopiero panu. Rozweselił mnie pan :-).

    Uzdrowiciel to jest ,,wyższa szkoła jazdy,, jest to ktoś kto potrafi świadomie wyzwolić naszą zdolność uzdrowienia siebie. Droga prób i błędów zbyt drogo kosztuje pieniędzy, czasu i zdrowie pacjenta.

    • Akademia Długowieczności 28 marca 2019 at 23:11- Odpowiedz

     Czyli z jednej strony Akademia, do której zalicza Pani Doktora Pokrywkę nie potrafi indywidualnie zdiagnozować chorego. Plus “każdy kit można nam wcisnąć”. A z drugiej jest Pani pacjentką Doktora od 30 lat i nadal korzysta z jego zabiegów. Gdzieś tutaj się pogubiliśmy 🙂

   10. Mira 28 marca 2019 at 21:37- Odpowiedz

    Jak nie słuchać/czytać nikogo i obrazić wszystkich. 🙂 Jak zawsze w formie!

   11. Agata 29 marca 2019 at 07:06- Odpowiedz

    To pan , panie administratorze się pogubił….

    Ja sobie nie uprzedzam ludzi i nie obrażam się na nich tylko dlatego, że nie mogą dotrzeć do mojej prawdy. Od niedawna, jak pan Pokrywka – mimo wszystkich swoich zaleceń – nie był wstanie mi już pomóc przeszłam do innych naturoterapeutów, którzy nie mają nic wspólnego z AD. U pana Pokrywki korzystam tylko z akupunktury, bo dla mnie jest mistrzem w tej dziedzinie (ale tylko w tej) i nie zamierzam z Jego umiejętności rezygnować. I pan Pokrywka o tym dobrze wie. Mojej córce jak też nie był wstanie już pomóc to sam w ostatnią godzinę oddał ją w ręce medycyny konwencjonalnej i to był dobry krok, w innym przypadku za parę godzin dostała by sepsy i by zmarła.

    Panie administratorze akupunktura w rękach mistrza to wielkie narzędzie ale to nie antidotum na wszystko. Akupunkturę należy wspierać dobrze dobraną dietą dostosowaną do biologi każdego organizmu, dobrze dobranym stylem życia, higieną psychiczną i innymi…itd.

    Dochodzenie do prawdy i mówienie o niej nie jest niczyją obrazom, a jak ktoś się z tego powodu czuje obrażony, to ma problem i powinien się tym ograniczeniem zająć poprzez różne praktyki aby ego nie było wstanie dominować nad jego życiem.

    • Akademia Długowieczności 29 marca 2019 at 08:02- Odpowiedz

     Zgadzamy się, że dochodzenie do prawdy i mówienie o niej nie jest niczyją obrazą – stąd nie ograniczamy się na naszych łamach wyłącznie do Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Informujemy o różnych podejściach i metodach bo według nas jeśli ktoś uważa, że tylko poprzez TCM można dążyć do zdrowia to powinien się tym ograniczeniem zająć poprzez różne praktyki 🙂 Zdecydowanie odradzamy też samodzielne testowanie na sobie metodą “prób i błędów” – decyzje dotyczące zdrowia powinny być podejmowane po diagnozie i konsultacji z lekarzem lub innym praktykiem zdrowienia.

   12. Agata 29 marca 2019 at 09:10- Odpowiedz

    Panie administratorze AD w ogóle już nie korzysta z wiedzy TCM. Tylko Akupunktura została z tej dziedziny. Na tej stronie nikt nie poleca diet z TCM, choć mają wielkie osiągnięcia w chorobie nowotworowej. Wie pan ile ludzi uwolniło się z raka poprzez dietę makrobiotyczną? wiem coś o tym, bo bardzo interesują mnie takie tematy. A jednak nie usłyszałam o żadnym świadectwie wyzdrowienia tej przypadłości przez dietę wysokotłuszczową. Mało pani Chacińska w jakimś okresie (nie wiem jak teraz) nie zajmowała się ludźmi już chorymi na raka. Dlaczego? Jeśli ta dieta jest taka doskonała, to w takim przypadku powinna szczególnie pomóc.

    A kto w AD diagnozuje? Na podstawie czego?Wszystkim poleca się to samo, mimo, że przyczyny zaburzeń u każdego pacjenta bardzo często wypływają z innego źródła. Ja jak bym była 6 lat temu dobrze zdiagnozowana to dzisiaj prawdopodobnie nie doszłoby do nieodwracalnej degradacji…

    W Polsce bardzo mało mamy skutecznych praktyków zdrowia.

   13. Agata 29 marca 2019 at 09:45- Odpowiedz

    Ale gdy już chorujemy to nie o praktyków zdrowia już chodzi a bardziej o lekarzy przyczyno-skutkowych aby mieli umiejętność wydobyć przyczynę albo już przyczyny zaburzeń. Praktyk zdrowia skuteczny bardziej dla profilaktycznego działania, w czasie choroby zwłaszcza przewlekłej już się nie spełniają. W takim przypadku potrzebna jest już większa umiejętność. Szkoda, że do takich wniosków przyszło mi dojść po czasie, więc – dla dobra innych – dziele się swoim doświadczeniem z innymi.

   14. Agata 29 marca 2019 at 10:00- Odpowiedz

    To już historia, o której mówiono na pierwszych Warsztatach AD. Kuchnia pięciu przemian. Książki Pani Ciesielskiej, które były podstawą…Teraz wrzuca się informacje, które zakłócają i wykluczają tamtą wiedzę. Jakiś czas temu czytałam na tej stronie, że w czasie przeziębienia należy pić dużo wody mineralnej.

    Ale należy iść z postępem, prawda?

   15. Agata 29 marca 2019 at 10:16- Odpowiedz

    Bo natychmiast zaalarmowałam i poprawiliście. Proszę sobie przeczytać pierwszy mój komentarz pod tym arykułem.

    • Akademia Długowieczności 29 marca 2019 at 10:19- Odpowiedz

     Tak było i będzie też w przyszłości jeśli wskaże nam Pani miejsca gdzie popełniamy błędy 🙂

   16. Agata 29 marca 2019 at 10:33- Odpowiedz

    Już dosyć. Dziękuję za konwersację. Napisałam co miałam napisać, bo też uważam to za swój obowiązek mimo, że komuś może się to nie podoba Ja lubię ludzkie doświadczenia, bo czerpię też z nich naukę i korzyści, ze swoich nie bardzo ponieważ odczucia pojawiają się po czasie, którego nie można cofnąć.

    • Akademia Długowieczności 29 marca 2019 at 10:34- Odpowiedz

     My również serdecznie dziękujemy za konwersację i życzymy wszystkiego dobrego! 🙂

   17. Agata 30 marca 2019 at 10:05- Odpowiedz

    Panie administratorze jeszcze odniosę się do jednego wpisu, którego nie zauważyłam: To nie ja powinnam wytykać wasze błędy, jest to dla mnie dyskomfortowe i wbrew pozorom nie lubię tego robić… To Wy powinniście mieć większą świadomość w tej kwestii i nie powinniście pozwolić wpuścić informacji niezgodnych z zaleceniami AD. W innym przypadku staniecie się niewiarygodni. Ale to tak na marginesie, dla wyższego dobra 🙂

   18. Joanna 31 marca 2019 at 12:09- Odpowiedz

    Dieta wysokotłuszczowa jest dobra i zła tak jak i wszystkie diety. Jak się ją potrafi dostosować do odpowiedniego organizmu, to jest i dobra, a jak nie to jest i zła. Na pewno lepiej zniesie ją grupa krwi B i 0. Natomiast ludzie z grupą AB na pewno trudniej, a z A mogą w ogóle ją nie zaakceptować ponieważ to grupa krwi roślinna, nietrawiąca białka zwierzęcego i tłuszczów zwierzęcych. Chociaż ja jestem z grupy krwi B i nie za bardzo dieta wysokotłuszczowa mi służy, ale to zrozumiałe, bo na jej skuteczność wpływają jeszcze inne czynniki.

    Nie dobrze stało się i uważam za niebezpiecznie, że tylko ta opcja diety zapanowała w AD, a że tak jest to świadczą o tym same warsztaty AD i obecność tylko p. Chacińskiej. Dla większej wiarygodności i popularności łączenie tej diety z biblią i mówienie o tym przy każdej okazji wydaje mi się nie na miejscu, bo to próba wartościowania ludzi.

    Co brakuje w placówce AD? Dietetyka doradcy, który nie propagował by żadnej konkretnej diety a tylko do organizmu ludzkiego potrafi by konkretną dietę dobrać.

   19. Joanna 31 marca 2019 at 14:13- Odpowiedz

    A wykorzystywanie i podpieranie się nazwiskiem dr. Pokrywki w celu przygarnięcia do swojej praktyki jak największej rzeszy ludzi, też wydaje się nie na miejscu i nieuczciwe. Uważam też, że Doktor dla dobra ludzi nie powinien propagować żadnej diety ponieważ jest dla chorych autorytetem i może nie jedna osoba niepotrzebnie wejść na złą ścieżkę. Dobieraniem diety powinni zająć się wyszkoleni doradcy, którzy znają się na zależności pomiędzy organizmem a pożywieniem, chyba, że Doktor taką umiejętność posiada.

   20. Dorota 6 czerwca 2019 at 15:14- Odpowiedz

    Pani Agato
    Proszę dać spokój.
    Na Świecie ludzie stosują różne systemy dietoterapii oraz innych form terapeutycznych.
    Jeśli nie odpowiada Pani teoria dr Pokrywki to wystarczy nie korzystać.
    Wybrać swoją ścieżkę i już.

   21. Agata 30 czerwca 2019 at 08:29- Odpowiedz

    Pani Doroto, nie wystarczy tylko nie korzystać a wręcz należy – dla dobra innych – o tym mówić i pisać. Taka postawa jaką pani proponuje do żadna postawa, Poprzez taką postawę nikt nigdy nie dowiedział by się o prawdzie terapii. Poprzez taką postawę nie wspierałoby się dobra pacjenta. Na każdej płaszczyźnie niewygodna prawda przeszkadza.

   22. Anna 20 sierpnia 2019 at 19:21- Odpowiedz

    Pani Agato, po przeczytaniu pani konwersacji ,widze w pani wiele negatywizmu.Z pani opisu wynika ze ma pani wiele problemow ze zdrowiem. Z jednej strony rozumiem pani frustracje ale ten negatiwizm nie tylko pani nie pomaga w zdrowieniu a wrecz jest przyczyna choroby ,. W dobie internetu mamy to szczescie ze mozemy czerpac nieograniczona wiedze w kazdej dziedzinie.Nikt nikogo nie namawia do stosowania okreslonej diety lub sposobu leczenia .tylko od pani zalezy wybor.

   23. Agata 28 września 2019 at 17:13- Odpowiedz

    Pani Anno nic bardziej błędnego…Jestem szczęśliwą, uśmiechniętą kobietą… Negatywna jestem jedynie do braku umiejętności dostosowania diety do biologi każdego człowieka. Wydaje mi się, że jeśli za ,,coś,, pobiera się pieniądze to takie umiejętności należy posiadać…W innym przypadku nie wolno brać się za uzdrawianie czy leczenie ludzi.

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.