Dlaczego długowieczność?

Termin „długowieczność” nierozerwalnie wiąże się nam z kulturami Wschodu. Różne kultury podchodziły do tej tematyki w różny sposób. Nauczanie starożytnych Indii kładło główny nacisk na jak najszybsze urzeczywistnienie jaźni, stosując odpowiednie praktyki rozwoju duchowego i odpowiednie dyscypliny cielesne. Nie kładło ono specjalnego nacisku na osiągnięcie samej długowieczności, traktując tę kwestię drugoplanowo.

Nauczanie starożytnych Chin różniło się w tym zakresie znacząco. Chińscy myśliciele wychodzili z założenia, że zasadniczym celem przebywania duszy człowieka tu na Ziemi, w okresie ludzkiej egzystencji, jest zdobycie kompletnych doświadczeń ludzkich i poprzez te doświadczenia osiągnięcie postępu duchowego. Uważali oni, że dusza może zdobyć w miarę kompletną pulę doświadczeń poprzez doświadczenia okresu dzieciństwa, doświadczenia młodzieńcze, okresu dorosłego jak i wieku schyłkowego. Służyły one ukoronowaniu ziemskiej egzystencji z jak najbardziej świadomym opuszczeniem świata materialnego tak, by dusza podczas tego ważnego momentu nie wpadła w pomieszanie.

Osiągnięcie długowieczności w dobrej kondycji zdrowotnej jest sztuką sprawdzającą naszą wiedzę o życiu oraz to, czy opanowaliśmy „zręczne środki” do osiągnięcia tego ważnego celu.

Należy sobie zatem jasno powiedzieć, że długowieczność umożliwia nam osiągnięcie ważkich celów ludzkiej egzystencji. Przez to staje się ona istotnym elementem naszego ziemskiego życia.

W dzisiejszych czasach, przy współczesnej technologii i różnych ułatwieniach cywilizacyjnych, osiągnięcie wieku powyżej 90 lat, w przyzwoitej kondycji psychofizycznej i duchowej, jest realnie osiągalne. Przyczynia się do tego także odpowiedni poziom wiedzy i instrumentów medycznych.

Wszelako długowieczność osiągnąć można pod warunkiem poznania i zastosowania „zręcznych środków”. Właśnie do tego celu, dla zrealizowania ich w praktyce, grupa lekarzy, terapeutów i ludzi myślących podobnie powołała Akademię Długowieczności.

Cele Akademii Długowieczności

Celem Akademii jest gromadzenie osób zainteresowanych tą problematyką oraz propagowanie wśród nich idei zdrowej i satysfakcjonującej długowieczności. Chcemy pomagać tym osobom w praktycznym zdobywaniu odpowiednich umiejętności, w nabywaniu „zręcznych środków”, poprzez uporządkowane dostarczanie właściwych informacji. Będzie to polegać na organizowaniu cyklicznych wykładów, odczytów, zajęć praktycznych, warsztatów czy seminariów. Nie zabraknie także takich ważnych form, jak odpowiednie zajęcia ruchowe, właściwa rekreacja, opieka mistrzów duchowych. W sytuacjach tego wymagających kierować będziemy poszczególne osoby na odpowiednie procedury profilaktyczno-zdrowotne do odpowiednich, sprawdzonych placówek terapeutycznych.

Zakres wiekowy osób objętych oddziaływaniem Akademii obejmuje wszystkie grupy wiekowe poczynając od dzieci szkolnych, a na osobach w tak zwanym trzecim wieku kończąc.

Co to są zręczne środki?

W 150 milionowej Japonii w 2016 roku żyło ponad 65,000 stulatków. Niestety, w najbliższej przyszłości ich liczba najprawdopodobniej ulegnie zmniejszeniu, by po pewnym czasie zniżyć się do standardu amerykańskiego. Regresja ta ma niezaprzeczalny związek ze zamerykanizowaniem życia obecnych pokoleń Japończyków w wieku młodszym i średnim.

Akademia Długowieczności umożliwi nam świadome działania na wzór obecnych japońskich stupięciolatków, z tym wyjątkiem, że ich sposoby życia, około pięćdziesiąt lat temu, nie były w pełni uświadomionym wyborem. Wynikały z ówczesnej biedy i starożytnych zwyczajów kulinarnych.

Zręczne środki to droga mająca na celu osiągnięcie jedności ciała, umysłu i ducha. Na przestrzeni wieków istotne były różne rozwiązania dla osiągnięcia tej jedni.

W obecnym okresie najistotniejszym wydaje się być zrównoważenie trzech sfer:
– prawidłowe odżywienie ciała;
– odpowiednia aktywność ruchowa;
– permanentna praca z umysłem.

Akademia Długowieczności jest głównie powołana do tego, by na pierwszym miejscu formować, a na drugim miejscu edukować. Jest więc instytucją formacyjną, by w perspektywie długowieczności zamieniać nasze przyzwyczajenia niekorzystne na korzystne dla niej. Ma ona również umożliwić rozwiązywanie współczesnych patologii zdrowotnych. W obecnym czasie najważniejszymi wydają się być przezwyciężenie poważnego skażenia środowiska wewnętrznego jak również właściwe odżywienie naszych organizmów.

jan pokrywka

Doktor Pokrywka

Lekarz, nauczyciel zdrowia łączący w swojej ponad 30 letniej praktyce akupunturę, dietoterapię oraz najnowsze zdobycze nauki. Autor książek „Porozmawiajmy o Akupunkturze”, „Otworzyć puszkę Pandory” oraz „Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”.

28 komentarzy
Bogdan Trefon

2016-06-26 22:40:24 Odpowiedz

Dzień dobry..
Chciałbym zapytać,czy jest jakiś sposób na wyleczenie dużych torbeli nerkowych 12.13 cm.
Borykam się z nim już od dawna a od 4 lat z uwagi na nadciśnienie muszę zażywać leki obniżające je..
Póki co nie mam innych objawów tylu bóle,gorączka,zmiany w moczu itp…ale obawiam się,że z czasem może dojść do niewydolności moich kochanych i tak ważnych dla zdrowia nereczek.
Niestety z pewnych przyczyn nie mogę być operowany(pooperacyjne zrosty otrzewnowe) a z uwagi na wielkość np. ściąganie płynu zawartego w tych torbielach za pomocą np biopsji jest obarczone ryzykiem.Ciągle wierzę ,że istnieje jakiś naturalny sposób,metoda aby móc wpłynąć na organizm tak aby sam pozbył się tych intruzów .Zwracałem się już o pomoc do wielu znakomitych specjalistów ,biochemików,nauturopeutów ,zielarzy ,bioenergoterpuetów ale niestety nikt nie daje mi szans na ich wyleczenia,przepraszam uzdrowienie…Ja jednak wierzę,że musi być jakiś sposób i wierzę też w dr Pokrywkę ,którego bardzo cenię za wiedzę i niezwykłe usposobienie..Może byłaby też możliwość jakiegoś skonsultowania się z panem doktorem i coś mi doradził na wizycie..Bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
Bogdan Trefon.

  Akademia Długowieczności

  2016-06-26 23:08:15 Odpowiedz

  Może Pan umówić się na wizytę u Doktora Pokrywki – wszystkie dane kontaktowe znajdzie Pan na stronie http://drpokrywka.pl

Maciej

2017-04-14 19:31:11 Odpowiedz

Witam,

Brzmi bardzo dobrze. Ciekaw jestem źródła z którego zaczerpnięto informacje o 800 000 tysiącach 105 latków w Japoni. Ta cyfra wygląda na bardzo poważnie zawyżoną.

Pozdrawiam

Maciej Borowiak

Mateusz

2017-09-09 12:53:57 Odpowiedz

Witam. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w chorobie peyroniego? Są też problemy z jelitami i inne jakby niedobory magnezu ale głównie teraz peyroni jest najgorszy …..

  Akademia Długowieczności

  2017-09-11 00:26:47 Odpowiedz

  Zachęcamy do kontaktu z lekarzami i praktykami, których można znaleźć w naszym katalogu pod adresem: http://longevitas.pl/katalog/

Agnieszka

2017-11-11 18:44:45 Odpowiedz

jak pokonac zlisliwego raka jajnika bez chemii. prosze o pomoc.

kopowicz danuta

2017-12-18 17:17:48 Odpowiedz

bardzo proszę o infromację czy dr.Pokrywka mógłby mi pomóc w chorobie włóknienia płuc i cukrzycy typu II oraz reumatoidalnego zapalenia stawów- stan po trzykrotnej operacji stóp.bardzo proszę o pomoc

  Akademia Długowieczności

  2017-12-23 15:13:17 Odpowiedz

  Prosimy o kontakt bezpośrednio z Doktorem – dane kontaktowe znajdzie Pani na stronie http://drpokrywka.pl

Marzena

2018-02-16 20:05:42 Odpowiedz

Szukam dobrego lekarza, który zajmuje się chorobami cywilizacyjnymi, leczy dietą, ziołami i odpowiednią suplementacją. Ale nie widzę na stronie nikogo z okolic Łodzi…

  Akademia Długowieczności

  2018-02-17 12:41:26 Odpowiedz

  Lekarzy i praktyków zdrowienia z województwa łódzkiego znajdzie Pani tutaj.

   Marzena

   2018-02-19 16:27:25 Odpowiedz

   Dziękuję!

Marzena

2018-02-19 16:23:12 Odpowiedz

Tylko to są sami akupunkturzyści albo akupresurzyści… Czy pomogą na nadciśnienie, miażdżycę, problemy z krążeniem mózgowym, bóle brzucha i szereg innych dolegliwości? Tu trzeba holistycznego podejścia. A do biorezonansu jakoś nie mam zaufania… Akupunkturę mama już miała, na rwę kulszową pomogła…

Agata

2018-02-20 07:20:48 Odpowiedz

Pomogą ale bez pani udziału i zaangażowania na krótko, bo ile może trwać odblokowanie kanału energetycznego przy nawykach, które blokadę stworzyły? U pani ważna jest umiejętność dostosowania diety i całego stylu życia konkretnie do pani organizmu, a niewielu się to udaje…Ale bez tego każda pomoc będzie krótka…

  Marzena

  2018-02-21 21:45:55 Odpowiedz

  Nie chodzi o mnie, tylko o mamę. Właśnie dlatego jest to takie trudne i wymaga zaangażowania dobrego lekarza. Ale ja szukam lekarza, który leczy dietą, ziołami, suplementami, bo choroby powstają z niedoborów, a także ze szkodliwych substancji, które niszczą naszą mikrobiotę, prowadzą do nieszczelności jelit. Interesuje mnie wiedza medyczna, a nie ezoteryczna.

Anna Maria

2018-02-22 16:14:46 Odpowiedz

Prosze o informacje gdzie mozna zbadac poziom komorek macierzystych ?
Mieszkam w Poznaniu .
Pozdrawiam serdecznie

  Akademia Długowieczności

  2018-02-22 17:10:55 Odpowiedz

  Badanie takie można wykonać w Hematologicznym Laboratorium Diagnostycznym, przy ul. Bujwida 44 we Wrocławiu.

Anna Maria

2018-02-22 16:17:46 Odpowiedz

Prosze o podanie lekarzy zdrowienia w Poznaniu
Dziekuje

Danuta Konior

2018-04-26 09:30:02 Odpowiedz

Dzień dobry, poproszę o odpowiedź na pytanie, gdzie mogę kupić lub wykonać test na nietolerancję pokarmową pod kątem grupy krwi. Pozdrawiam, Danuta

  Akademia Długowieczności

  2018-04-26 18:33:25 Odpowiedz

  Nie słyszeliśmy o testach na nietolerancje pod kątem grupy krwi, na pewno można wykonać takie testy ogólnie. Najłatwiej chyba poszukać w internecie po wpisaniu hasła „nietolerancje pokarmowe” i nazwy miejscowości. Pozdrawiamy!

gabriela Jurkowska

2018-05-27 22:40:08 Odpowiedz

witam serdecznie u syna 19 lat ,stwierdzono cukrzyce typu 1,czy macie Panstwo doswiadczenia ? wzglednie wplyw zabiegow normobarycznych na regeneracje trzustki? serdecznie pozdrawiam Gabi

  Akademia Długowieczności

  2018-05-28 10:09:20 Odpowiedz

  Dzień dobry, jako redakcja portalu nie jesteśmy lekarzami i nie mamy możliwości udzielać szczegółowych porad lekarskich. Serdecznie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z lekarzami i praktykami zdrowienia stosującymi normobarię – ich dane kontaktowe znajdzie Pani tutaj: http://longevitas.pl/katalog/kategorie/normobaria/

Marek

2018-09-05 13:18:11 Odpowiedz

Dzień dobry
Kupiłem 24 butelki wody Red-OX. Chciałbym zapytać czy jest możliwość kupna urządzenia do mierzenia wartości :-300mV”?
Pozdrawiam

  Akademia Długowieczności

  2018-09-07 15:51:00 Odpowiedz

  Dzień dobry! Niestety nie prowadzimy sprzedaży takich urządzeń. Pozdrawiamy!

Jagoda

2018-10-28 10:05:34 Odpowiedz

Dzień dobry,poziom wit d3 u mnie wynosi 39,40ng/ml chcę podwyższyć poziom ok 100ng/ml /buteleczkę wit Kropla słońca chcę podzielić na 3 razy jak sugeruje Dr Pokrywka ile przyjmować wit k2mk7?
Pozdrawiam Jagoda

  Akademia Długowieczności

  2018-10-29 09:30:36 Odpowiedz

  W sprawie porad indywidualnych prosimy o bezpośredni kontakt z Doktorem Pokrywką (dane kontaktowe na http://drpokrywka.pl) – my niestety nie mamy uprawnień do udzielania porad dotyczących dawkowania.

teddy

2019-08-25 20:12:00 Odpowiedz

Witam. Panie Doktorze jakie jest Pańskie zdanie na temat MMS.
Pozdrawiam. Teddy.

  Akademia Długowieczności

  2019-08-29 09:02:31 Odpowiedz

  Zgodnie z naszą wiedzą Doktor Pokrywka nie zaleca stosowania MMS w swojej praktyce.

Napisz komentarz