7 grudnia, 2020

Wodorowy sposób na piękną skórę

Poszukiwanie sposobów na wieczną młodość, to jedno z największych wyzwań medycyny, w tym gałęzi dotyczącej estetyki. I w tej dziedzinie z pomocą przybywa nie kto inny, jak wodór!

Kiedy nasz organizm znajduje się pod wpływem stresu oksydacyjnego, proces starzenia zaczyna przyśpieszać. Antyoksydacyjne działanie wodoru, któremu poświęcony jest Pierwszy Filar Długowieczności, okazuje się być również istotnym czynnikiem dbania o skórę twarzy. Ten najmniejszy na świecie przeciwutleniacz, dociera w głąb komórek i mitochondriów, rozprawiając się ze szkodliwym nadmiarem wolnych rodników.

Jaki wpływ ma działanie wodoru na naszą skórę?

Nie tylko pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek, ale tez zredukuje te, które już się pojawiły, poprawiając napięcie skóry. Zanieczyszczenie powietrza z jakim mamy do czynienia – szczególnie zimą – pozostawia swój ślad również na skórze. Zabiegi wodorowe pomogą ją dogłębnie oczyścić, co jest jednym z najważniejszych aspektów właściwej pielęgnacji.

Zastosowanie aktywnego wodoru pomaga również skutecznie nawilżyć skórę i złagodzić podrażnienia oraz stan zapalny. Dzięki temu jest to zabieg również dla tych, którzy borykają się z cerą naczynkową czy trądzikową. Zabieg wodorowy pomaga uszczelnić naczynia krwionośne i poprawia koloryt skóry.

W czasie zabiegu, aktywny wodór wprowadzany jest do skóry pod ciśnieniem, wraz z wodą. Pomaga to zahamować proces starzenia, a także stymuluje wzrost i odnowę tkanek. Wyniki badań opublikowanych na łamach Hydrogen Molecular Biology nad Medicine wykazały, że wodór to istotny fizjologiczny czynnik regulacyjny, wykazujący działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i zapobiegające śmierci komórek, na cały organizm.

Terapie wodorowe stosuję się również u tych osób, które doświadczają nadmiernego wypadania włosów. Dobrą wiadomością jest również to, że są to zabiegi niemal dla każdego, bez względu na wiek czy płeć. Zaleca się jednak konsultację medyczną przed zamiarem skorzystania z nich, z uwagi na przeciwwskazania dla niektórych grup.

Po raz kolei okazuje się, że aktywny wodór nie ma sobie równych, w dbanie o kondycję naszego organizmu.

Źródło: https://iqzdrowia.pl/news/szczegoly/id/144

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do Programu Długowieczności Doktora Pokrywki

3 komentarze

 1. Agata 9 grudnia 2020 at 06:03- Odpowiedz

  Jestem zainteresowana dlaczego w artykule źródłowym jest wymieniony szeroki wachlarz przeciwwskazań ( z oczyszczania wodorowego nie mogą korzystać osoby z chorobami wewnętrznymi: nowotworami, cukrzycą, aktywnymi infekcjami, alergią i innymi zaburzeniami neurologicznymi i wiele innych) a w artykule opr. przez AD pominięto ten aspekt. Przecież to bardzo ważne. Czy może uważacie inaczej? Proszę o odpowiedź ponieważ te przeciwwskazania mogą dotyczyć też komory normobarycznej, w której dostarczane jest do organizmu bardzo duże ilości wodoru.

  Bardzo proszę kompetentną osobę o odpowiedź i szersze wyjaśnienie….

  • Akademia Długowieczności 9 grudnia 2020 at 16:18- Odpowiedz

   W tekście jest zdanie: „Zaleca się jednak konsultację medyczną przed zamiarem skorzystania z nich, z uwagi na przeciwwskazania dla niektórych grup.”.

 2. Agata 10 grudnia 2020 at 06:25- Odpowiedz

  W dalszym ciągu jestem ciekawa dlaczego w medycynie estetycznej w terapii wodorowej przeciwwskazaniem są choroby wewnętrzne takie jak: nowotwory, cukrzyca, aktywne infekcje, alergie…, a w przeciwwskazaniach normobarycznych nic na ten temat się nie wspomina choć też jest niemałe działanie wodorem na organizm.

Wyślij komentarz