26 grudnia, 2020

Akupunktura pomoże poradzić sobie ze świąteczno-noworocznym napięciem

Okres świąteczno-noworoczny bywa bardzo stresujący. Choć większość z nas zakłada odpoczynek, świętowanie i dobrą zabawę, czas ten wiąże się również z wieloma trudnymi emocjami.

Przygotowania do świąt wymagają zwykle sprawnej koordynacji pomiędzy „odświętnymi” i codziennymi zadaniami. Często narzucamy sobie zbyt duże tempo i zbyt wiele obowiązków. Z tego powodu często święta i czas po nich, spędzamy wyczerpani na kanapie. Zmęczone jest nie tylko nasze ciało, ale i psychika.

Zakończenie roku, to nie tylko świętowanie nadejścia nowego. To też nierzadko czas podsumowań, które bywają dla nas trudne. Choć wszyscy uczymy się coraz skuteczniej, że pogoń za idealną wizją świąt – i codzienności – nam nie służy (nie ma też sensu), nie zawsze udaje się nam pozbyć towarzyszącego temu okresowi stresu. I tutaj z pomocą przychodzi akupunktura.

Akupunktura zatrzymuje przepływ hormonów, które odpowiedzialne są za reakcję uciekaj albo walcz. Dzięki igiełkom, ich droga przez przysadkę mózgową, podwzgórze i nadnercza zostaje zahamowana. Regularne zabiegi poprawiają zdolność naszego organizmu do radzenia sobie ze stresem. Odbywa się to za pomocą pracy nad konkretnymi punktami, związanymi z wytwarzaniem i przepływem hormonów. Dzięki akupunkturze, ich uwalnianie odbywa się stopniowo i łagodnie dla organizmu.

Ponadto, sesja akupunktury pozwala oderwać się od męczących bodźców, hałasu i światła podchodzące z elektronicznych urządzeń. To czas na to, by skupić się na własnych – fizycznych i psychicznych – odczuciach.

Więcej na temat akupunktury pisaliśmy również: tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Źródło:

https://www.riverwestacupuncture.com/posts/acupuncture-reduces-holiday-stress/

Zapisz się do newslettera

    Zapisz się do newslettera

      Wyślij komentarz

      This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.