26 grudnia, 2020

Akupunktura pomoże poradzić sobie ze świąteczno-noworocznym napięciem

Okres świąteczno-noworoczny bywa bardzo stresujący. Choć większość z nas zakłada odpoczynek, świętowanie i dobrą zabawę, czas ten wiąże się również z wieloma trudnymi emocjami.

Przygotowania do świąt wymagają zwykle sprawnej koordynacji pomiędzy „odświętnymi” i codziennymi zadaniami. Często narzucamy sobie zbyt duże tempo i zbyt wiele obowiązków. Z tego powodu często święta i czas po nich, spędzamy wyczerpani na kanapie. Zmęczone jest nie tylko nasze ciało, ale i psychika.

Zakończenie roku, to nie tylko świętowanie nadejścia nowego. To też nierzadko czas podsumowań, które bywają dla nas trudne. Choć wszyscy uczymy się coraz skuteczniej, że pogoń za idealną wizją świąt – i codzienności – nam nie służy (nie ma też sensu), nie zawsze udaje się nam pozbyć towarzyszącego temu okresowi stresu. I tutaj z pomocą przychodzi akupunktura.

Akupunktura zatrzymuje przepływ hormonów, które odpowiedzialne są za reakcję uciekaj albo walcz. Dzięki igiełkom, ich droga przez przysadkę mózgową, podwzgórze i nadnercza zostaje zahamowana. Regularne zabiegi poprawiają zdolność naszego organizmu do radzenia sobie ze stresem. Odbywa się to za pomocą pracy nad konkretnymi punktami, związanymi z wytwarzaniem i przepływem hormonów. Dzięki akupunkturze, ich uwalnianie odbywa się stopniowo i łagodnie dla organizmu.

Ponadto, sesja akupunktury pozwala oderwać się od męczących bodźców, hałasu i światła podchodzące z elektronicznych urządzeń. To czas na to, by skupić się na własnych – fizycznych i psychicznych – odczuciach.

Więcej na temat akupunktury pisaliśmy również: tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Źródło:

https://www.riverwestacupuncture.com/posts/acupuncture-reduces-holiday-stress/

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera

Wyślij komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.