21 kwietnia, 2019

Rozsądna Suplementacja – Trzeci Filar Długowieczności

Rozsądna Suplementacja to sposób w jaki działamy na nasz organizm z zewnątrz. Zdajemy sobie sprawę z tego, że lwia część planu długowieczności, to nasza codzienność i jej elementy. Poza piciem wody wodorowej, niezwykle ważna jest również świadoma i rozsądna suplementacja. To nic innego jak wykorzystanie mądrości matki natury i wyników obserwacji oraz badań nad tym, co tak łaskawie nam podsuwa.

Wiemy już, że starzenie – a więc przeciwieństwo długowieczności – to efekt umierania komórek. Im więcej żywotnych komórek znajduje się w naszym ciele, tym lepiej jest ono odżywione, silniejsze i zdrowsze.

Nasze komórki posiadają zdolność do podziału – czyli zastępowania obumarłych jednostek – ograniczoną ilość razy, co wynika z długości tzw. telomerów. A przynajmniej tak było do tej pory. Okazuje się bowiem, że z pomocą przyjść może tarczyca bajkalska, czyli bajkalina. Pochodzące oryginalnie z Azji ziele, które potrafi chronić owe telomery przed skróceniem. Co to oznacza w praktyce? Dłuższe telomery to więcej podziałów i więcej żywych komórek zasilających narządy wewnętrzne. Więcej siły, witalności, więcej zdrowia. Dłuższe życie.

Moja koncepcja zakłada, że stosowanie bajkaliny powinno stać się codziennością. Jej regularne przyjmowanie ma pozwolić utrzymać nam nasz potencjał biologiczny od czasu, kiedy rozpoczynamy jej suplementowanie. Bajkalina to prawdziwa skarbnica prozdrowotnych właściwości: antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych, przeciwastmatycznych, nasercowych, żółciopędnych, przeciwpadaczkowych, uspokajających, przeciwwirusowych i wielu, wielu innych. W konsultacji z innymi specjalistami opracowaliśmy schematy przyjmowania bajkaliny, które szczegółowo opisane są w materiałach Akademii Długowieczności. Należy bowiem pamiętać, że wszelkie suplementy muszą być stosowane rozsądnie, z zachowaniem bezpiecznych dawek i czasu ich stosowania.

Bajkalina – sposób na przedłużenie życia?

Poznaj zioło, które jest w stanie wydłużyć życie komórek.

Więcej >

W rozsądny sposób należy również uzupełniać deficyty mikroelementów, jak choćby magnezu, na którego niedobór cierpi wiele osób. Uważam, że jednym z najskuteczniejszych sposobów na to jest stosowanie kuracji magnezowej Ojca Beno. Ten jezuicki zakonnik borykał się z zwapnieniem wyrostków kręgowych, czyli tzw. dziobów papugi. Medycyna nie mogła zaproponować mu nic, poza stosowaniem środków przeciwbólowych.

Narastający ból nie pozwalał mu normalnie funkcjonować i skazywał na ogromne cierpienie. Nic nie pomagało. Aż spotkał zakonnika, który polecił mu zastosowanie roztworu chlorku magnezowego opisanego przez Ojca Puig, którego matka chorowała na to samo. I tak oto Ojciec Beno podjął się kuracji, która już po 20 dniach poprawiła jakość jego życia. Po 10 miesiącach był innym człowiekiem.

Na czym dokładnie polega działanie tego roztworu? Otóż sól magnezowa eliminuje kwas moczowy oraz zwapnienia z żył, oczyszcza krew i odżywia mózg. Opóźnia więc starzenie.

Magnezowa Kuracja Ojca Beno

Dowiedz się jak uzupełnić niedobór kluczowego pierwiastka.

Więcej >

Cierpienie które bywa motorem do poszukiwań, doprowadziło również do odkrycia niezwykłych właściwości naltreksonu. To lek, który stosowany jest u osób borykających się z uzależnieniem od alkoholu oraz narkotyków, łagodząc objawy odstawienia i pomagając wytrwać w trzeźwości. W 2007 roku terapia niskim dawkami naltreksonu stała się jednak przedmiotem badań, pod kątem jego przydatności w walce z chorobą Leśniowskiego-Crohna, wykazując że może być bezpiecznym i skutecznym narzędziem, w przypadku aktywnej postaci tej choroby.

Naltrekson jest poważnym zawodnikiem, który potrafi przekonać nasz mózg, że to czego nam brakuje to hormony szczęścia – endorfiny. Mózg natychmiast staje na wysokości zadania i zatrudnia przysadkę mózgową do produkcji endorfin. Zwiększone nawet 5-krotnie wydzielanie hormonów szczęścia staje się motorem napędowym dla zdrowienia lub polepszenia jakości życia, m.in. w przypadku: depresji, nieswoistego zapalenia jelit, niepłodności, zespołu policystycznych jajników, sarkoidozy, reumatoidalnego zapalenia stawów, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, fibromialgii, a nawet niektórych typów nowotworów. Lista ta jest jednak dużo dłuższa.

Naltrekson – Hyperendorfinemia

Poznaj niezwykły lek, który może przynieść Ci zdrowie.

Więcej >

Kiedy mówimy o suplementacji, nie możemy zapomnieć o wodorze cząsteczkowym. Maleńkim, potężnym antyoksydancie. Ujęty w szklanych butelkach wody wodorowej, pozwala na codzienne nasycenie organizmu pracowitymi cząsteczkami. Jak wspomniałem wcześniej, badania nad działaniem wodoru wykazały jego właściwości redukujące stres oksydacyjny. Picie wody wodorowej może wspomóc eliminowanie tych z reaktywnych form tlenu, które konieczne są zmianom nowotworowym do wzrostu i zajmowania kolejnych obszarów. Innymi słowy, może pomóc zahamować rozwój raka i zatrzymać przerzuty.

Jednak potrafi on walczyć nie tylko z ryzykiem chorób przewlekłych. Amerykańska NASA zajęła się badaniem potencjału wody wodorowej, w programie ochrony astronautów przed promieniowaniem. Można więc powiedzieć, że jego możliwości są naprawdę kosmiczne. Wodór jest częścią każdej cząsteczki naszego ciała. Czy nie powinien więc stać się elementem codziennego dążenia do prawdziwej długowieczności?

Woda wodorowa – potęga antyoksydacji

Dowiedz się jak woda wodorowa pomaga zwalczać procesy starzenia.

Więcej >

Czasami nasz układ odpornościowy potrzebuje wsparcia. Kiedy atakują nas infekcje możemy skrócić czas ich trwania stosując duże dawki witaminy C. Najbardziej odpowiednia do tego celu jest jej liposomalna forma. Formuła ta zamyka aktywny składnik w mikroskopijnych lipidowych pęcherzykach.

Pozwala to na bezpieczny transport witaminy przez przewód pokarmowy i uwolnienie jej w sposób, który znacząco zwiększa jej wchłanialność. W badaniu z 2008 roku stwierdzono, że ta forma suplementacji pozwala uzyskać ponad dwukrotnie wyższe stężenia w organizmie, w porównaniu do standardowej krystalicznej formy. Co więcej, w odróżnieniu od zwykłych suplementów, liposomalna witamina C nawet spożywana w większych dawkach nie powoduje efektu przeczyszczającego.

Witamina C nie jest produkowana przez nasz organizm, dlatego dostarczanie jej z zewnątrz jest niezwykle ważne. To właśnie ona jest niezbędna do powstania kolagenu – podstawowego budulca naszych tkanek.

Liposomalna witamina C

Poznaj nowoczesną formułę o najwyższej wchłanialności.

Więcej >

Sto lat temu w naszym kręgu cywilizacyjnym większość ludności przebywała na słońcu przez większą część dnia. Obecnie ludzie, którzy przenieśli się do miast prowadzą zupełnie inny tryb życia. Przeciętny mieszkaniec miasta od rana do wieczora ma nad głową jakiś dach: sufit pokoju biurowego, sufit mieszkania, sklepu, kawiarni, kina, dach samochodu. Jest to najważniejsza z przyczyn tego, że w naszych czasach powszechnym stał się niedobór witaminy D3, która jest kluczowa dla naszego zdrowia.

Witamina D3

Szacuje się, że 90% Polaków ma niedobór witaminy D.

Więcej >

Wymienione formy suplementacji to sposób na zapewnienie organizmowi mikroelementów potrzebnych mu do prawidłowego działania. Niektóre z nich mogą być stosowane uniwersalnie (bajkalina, magnez, woda wodorowa), inne z kolei w ramach planu dostosowanego indywidualnie.

W mojej ocenie, jeśli wyeliminujemy niedobory i dostarczymy wszystkie konieczne składniki będziemy w stanie odzyskać i utrzymać zdrowie a tym samym żyć dłużej. W mojej wieloletniej praktyce przekonałem się jednak, że do uzyskania pełnego efektu zdrowotnego konieczne jest także przywrócenie i utrzymanie równowagi energetycznej. Niezastąpionym narzędziem pozwalającym osiągnąć ten cel jest akupunktura.

Właśnie akupunktura stała się więc Czwartym Filarem Długowieczności. Metoda ta, polegająca na wkłuwaniu cienkich igieł w określone punkty znajdujące się na ciele pozwala udrożnić przepływ energii i zlikwidować jej blokady.

Akupunktura to sposób na uruchomienie naturalnych procesów zdrowienia organizmu u każdej osoby. W połączeniu z pozostałymi Filarami Długowieczności pozwala znacząco zwiększyć szanse przejścia przez życie w dobrym zdrowiu i kondycji.

Czwarty Filar – Akupunktura

Poznaj starożytną metodę pozwalającą na odblokowanie i regulację przepływu energii.

Więcej >

Wróć do wykładów

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera