Woda wodorowa i jej niezwykłe właściwości zdrowotne
  • Opublikowano:

    23 lipca 2017

  • Komentarze:

    0

Wodór jest absolutnie wyjątkowy, ponieważ posiada zdolność do działania na poziomie komórkowym. Potrafi przekroczyć barierę krew-mózg czy dostać się do mitochondriów. Posiada nawet zdolność translokacji do jądra w niektórych warunkach. Poprzednie badania wykazały, że umiejscowiony w odpowiedniej lokalizacji wykazuje właściwości antyutleniające, antyapoptyczne, przeciwzapalne i cytoproteksycjne, które są korzystne dla danej komórki – twierdzą naukowcy.

Jak pokazuje nam nanotechnologia, małe jest dobre. Również – a może szczególnie – w medycynie. W przypadku wodoru, te malutką cząsteczkę nazywamy wielkim przełomie medycznym XXI w.

Życiodajna woda

Co ciekawe, wodę która jest niezbędna do życia tworzy połączenie tlenu (silnego utleniacza) i wodoru (potężnego reduktora). Ma więc sens to, że molekularny wodór wykazuje wysoki potencjał terapeutyczny – podobnie jak woda. Wodór jest nowatorskim i innowacyjnym narzędziem wspomagającym zdrowienie i może być używany tak, jak np. dożylne wlewy z witaminy C. Z tym jednak, że jest dużo tańszy i może być stosowany codziennie. Przez całą dobę, przy każdym łyku wody.

Woda Red-OX dostępna na stronie https://www.red-ox.pl

Każda szklanka wody wodorowej (np. Red-Ox) napełnia nasze ciało bilionami cząsteczek wodoru. Wodór jest najskuteczniejszą cząsteczką, jeśli chodzi o wychwytywanie lub łączenie się z tymi cząsteczkami w organizmie, które muszą być neutralizowane. Terapia wodorowa jest bezpieczna, jako że nie istnieje górna granica dawkowania. Im więcej pijemy nasyconej wodorem wody, tym lepiej.

O toksyczności w przypadku wodoru nie ma mowy, bowiem produktem ubocznym neutralizowania rodników jest woda. Każda cząsteczka wodoru zneutralizuje 2 szkodliwe wolne rodniki hydroksylowe, na 2 cząsteczki wody. Te nawadniają komórkę w trakcie procesu. Woda wodorowa o stężeniu 1,6 mg/l będzie zawierała więcej cząsteczek „antyoksydacyjnych” niż 100 mg witaminy C. A to dlatego, że  w 1,6 mg wodoru występuje więcej cząsteczek całkowitych, niż w 100 g witaminy C.

A zatem możemy uzyskać wodę wodorową o stężeniu 2,0 mg/l, nalewając wody do 0,5 l butelki. Oczywiście mniejsza butelka, to zwiększenie tego stężenia. W przypadku cięższych chorób i dolegliwości, zaleca się pić wodę o jak najwyższym stężeniu wodoru.

Wodór molekularny to duży krok medycyny naprzód. Może pomóc wielu ludziom. Wspierająca zdrowienie woda o wysokiej zawartości wodoru, będzie narzędziem pracy dla lekarzy i pacjentów, którzy wspólnie walczą z chorobami przewlekłymi. Badania potwierdziły wcześniejsze przypuszczenie, że wodór redukuje stres oksydacyjny w przypadku różnorodnych zaburzeń oraz w układach narządów.  Jako przykład wymienić możemy: układ trawienny, sercowo-naczyniowy i oddechowy. Istnieją setki naukowych publikacji, mówiących o terapeutycznych właściwościach wodoru molekularnego. Nawet NASA bada wodę wodorową, jako składnik ochrony astronautów przed promieniowaniem.

Wodór z pewnością jest intrygujący. Jak wyjaśnił Tyler LeBaron, założyciel Molecular Hydrogen Foundation, wodór – wraz z tlenem – jest nieodłącznie związany z ewolucją życia, zarówno w prokariotach jak i eukariotach (np. hydrogenazie, hydrogenosomach, mitochondriach itp.). Wodór i tlen zapewniają równowagę pomiędzy utlenianiem a redukcją, co jest niezbędne do życia. Najważniejszą i podstawową rzeczą jaką należy wiedzieć o wodorze molekularnym jest to, że znosi toksyczność tlenu.

Wodór w organizmie jest związany głównie z węglem, tlenem i azotem. Jest częścią niemal każdej cząsteczki w naszym ciele: DNA, białek, cukrów i tłuszczy. Wiązania wodorowe które tworzą się między atomami, „dzielącymi” atom wodoru, są jednymi z najważniejszych oddziaływań w obszarze biologii molekularnej. Wodór jest więc ważnym czynnikiem w regulacji fizjologii.

Wodór molekularny jest idealną antyoksydacyjną cząsteczką dla stresu oksydacyjnego w mitochondriach, ze względu na niewielki rozmiar. To jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, cząsteczka antyoksydacyjna, która może dotrzeć do wnętrza mitochondriów. H2 chroni te z nich, które narażone są na działanie reaktywnych form tlenu. Wstępne badania kliniczne pokazują, że picie wody wodorowej wydaje się poprawiać patologię zaburzeń mitochondrialnych. Stymuluje metabolizm energetyczny, mierzony zużyciem i produkcją CO2.

Według National Cancer Institute dowody z zakresy chemii, hodowli komórkowej i badań na zwierzętach wskazują, że antyoksydanty mogą spowolnić, a może nawet zapobiec rozwojowi raka. Antyoksydantami są składniki odżywcze (witaminy i minerały) oraz enzymy (białka w organizmie wspomagające reakcje chemiczne). Uważa się, że odgrywają rolę w zapobieganiu rozwojowi chorób przewlekłych, jak: rak, choroby serca, udar, choroba Alzheimera, reumatoidalne zapalenie stawów czy zaćma.

Ostry stres oksydacyjny wywołany zespołem poreperfuzyjnym (wynikającym z niedokrwienia) lub stanem zapalnym, powoduje poważne uszkodzenie tkanek. A stały stres oksydacyjny jest jedną z przyczyn wielu chorób, w tym raka. Wodór selektywnie redukuje rodniki hydroksylowe, najbardziej cytotoksyczną reaktywną formę tlenu (ROS) i skutecznie chroni komórki. Jednak wodór nie wchodzi w reakcję z innymi ROS, które też posiadają fizjologiczne role. Wdychanie H2 znacząco tłumi uszkodzenia mózgu, poprzez buforowanie skutków stresu oksydacyjnego. Może być więc stosowany jako skuteczna terapia antyoksydacyjna.

Ze względu na zdolność do szybkiego rozproszenia przez membrany, może dotrzeć i reagować z cytoksycznym ROS, a tym samym chronić przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

ROS jest zaangażowane w procesy przerzutowe, w tym w inwazję komórek nowotworowych do miejsc otaczających pierwotne źródło. Wywołane ROS reguluje postęp choroby, znajduje się w górnych częściach wielu dróg sygnalizacji komórkowej – w tym szlaku związanego z przerzutami. W miejscach guzów, duże stężenie ROS jest produkowane przez aktywowane netrofile i makrofagi, w odpowiedzi na stan zapalny.

Woda wodorowa wymywa ROS niezbędny komórkom nowotworowym do wzrostu. Naukowcy którzy badali właściwości przeciwnowotworowe wodoru, stosowali go w połączeniu z hipertermią w 42 stopniach Celsjusza. Wyniki potwierdziły, że jest to silny środek przeciwnowotworowy. Terapeutyczne właściwości wodoru wzrastają w obecności konkretnych katalizatorów lub ciepła. Tak więc może stanowić pomoc w przypadku raka i innych poważnych chorób.

Co ważne, to nie woda alkaliczna o wysokim pH jest tym, co przynosi korzyści zdrowotne. To wodór cząsteczkowy. Działa to jednak tylko wtedy, gdy wodę wypijamy od razu. W przeciwnym razie wodór ucieka dość szybko. Innymi słowy, jon wodorotlenku nie odpowiada za większość obserwowanych, pozytywnych efektów. Aktywnym przeciwutleniaczem jest rozpuszczony wodór cząsteczkowy.

Pierwszy Filar Długowieczności

Doktor Pokrywka docenił prozdrowotne działanie wodu i włączył go do Czterech Filarów Długowieczności. Hydrogenia, czyli Pierwszy Filar polega właśnie na regularnym nasycaniu organizmu wodorem przez picie wody Red-OX oraz spożywanie oleju lnianego Red-OX.

Pierwszy Filar – Hydrogenia

Dowiedz się, w jaki sposób wodór cząsteczkowy może powtrzymać procesy starzenia.

Czytaj dalej…

Źródło: http://drsircus.com/molecular-hydrogen/the-miracle-of-molecular-hydrogen/

Opracowała Ewa Wysocka

Brak komentarzy
Napisz komentarz