5 czerwca, 2021

Ratunek dla włosów, czyli krótki poradnik jak stosować olejek jojoba

Olejek jojoba jest jednym z najważniejszych pozycji kosmetycznych (i nie tylko), szczególnie w pielęgnacji skóry i włosów. Dlaczego?

O jojoba

Jojoba jest pochodzącym z północnej Ameryki krzewem. Olejek z tej rośliny zaczął być stosowany w kosmetyce i produkcji żywności w latach 70. XX wieku. Ma działanie nawilżające, jest bogaty w witaminy (C, E oraz te z grupy B), miedź oraz cynk. Może pomóc poradzić sobie z suchą skórą głowy i rozprawić się z łupieżem. Dzięki niemu włosy stają się mniej łamliwe, a końcówki nie rozdwajają się. Działając wzmacniająco na włosy hamuje ich wypadanie i zwiększa gęstość.

Jak stosować olejek jojoba?

W jaki sposób skorzystać najlepiej z dobrodziejstw olejku z jojoba?

  • Odpowiednie nakładanie

Olejek przez zastosowaniem należy rozgrzać (w czystym garnku, w mikrofalówce lub w dłoniach). Na włosy krótsze powinna wystarczyć 1 łyżka kosmetyka, na dłuższe 2. Olejek nakładamy równomiernie na długości włosów, omijając skórę głowy (by nie zatkać porów). Pozostawiamy na około 20 minut, a następnie myjemy głowę w taki sposób jak zawsze.

W przypadku walki z łupieżem olejek nakładamy bezpośrednio na skórę głowy, jednak nie więcej niż 1-2 krople.

Olejek można dodać również do szamponu lub odżywki, wtedy nie powinno być to około 3-5 kropel.

  • Produkty wzbogacone

Dobrym wyborem są również wysokiej jakości kosmetyki, które zawierają olejek jojoba. Wybierajmy te o możliwie najczystszym składzie, firm które stawiają na naturalność i rzetelnie przeprowadzane badania.

Słowo na koniec

Olejek jojoba jest zwykle bezpieczny w stosowaniu. Istnieje jednak kilka badań które wykazały, że stosowanie miejscowe może wywoływać reakcję alergiczną.

W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów, należy przerwać stosowanie olejku.

Źródło:

https://www.healthline.com/health/jojoba-oil-for-hair

Zapisz się do newslettera

    Zapisz się do newslettera

      Wyślij komentarz

      This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.