23 lipca, 2017

Woda wodorowa i jej niezwykłe właściwości zdrowotne

Woda wodorowa może stanowić klucz do osiągnięcia długiego życia w dobrym zdrowiu. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego Akademia Długowieczności poleca regularne picie wody wodorowej w ramach Pierwszego Filaru Długowieczności.

Co to jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to oczyszczona woda, nasycona dodatkowo cząsteczkami wodoru (H₂).

W jaki sposób woda wodorowa wpływa na zdrowie?

Wewnątrz naszego ciała toczy się nieustanna wojna. Z jednej strony jesteśmy atakowani przez wolne rodniki, które uszkadzają komórki, wywołują stany zapalne i zwiększają ryzyko powstania nowotworów. Z drugiej strony mamy naturalne procesy zdrowienia, które naprawiają powstałe uszkodzenia.

Gdy wolnych rodników jest za dużo, organizm wchodzi w stan stresu oksydacyjnego. W dłuższej perspektywie stan ten może prowadzić do choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, cukrzycy, reumatoidalnego zapalenia stawów i chorób układu krążenia, a tym samym przedwczesnej śmierci.

Niestety, wszyscy ludzie na Ziemi żyją obecnie w silnym stresie oksydacyjnym.

Na szczęście istnieje sposób na walkę ze stresem oksydacyjnym – to cząsteczkowy wodór, nazywany przez naukowców idealnym antyoksydantem. Ten niezwykły gaz przenika bezpośrednio do wnętrza komórek i neutralizuje szkodliwe wolne rodniki. Jest przy okazji nietoksyczny i w 100% bezpieczny.

Jak dostarczyć komórkom cząsteczkowy wodór?

Wodór to gaz, więc aby go przyjmować trzeba kupić butlę, specjalną maskę i oprzyrządowania. Sposób ten jest więc kłopotliwy i trudny do stosowania codziennie. Sięgnęliśmy więc do doświadczeń mieszkańców Japonii, wśród których jest najwięcej stulatków na świecie. Ku naszemu zaskoczeniu odkryliśmy, że od lat 60-tych ogromną popularnością cieszy się wśród nich woda wodorowa. Taka woda to idealny środek, co najmniej z czterech powodów:

 1. Dostarcza cząsteczkowy wodór i neutralizuje wolne rodniki, nawadniając jednocześnie organizm.
 2. Dzięki ścisłej filtracji jest wolna od zanieczyszczeń i mikroplastiku.
 3. Dzięki przegotowaniu jest neutralna energetycznie i nie wychładza organizmu.
 4. Ułatwia odzwyczajenie się od wody w plastikowych butelkach i słodzonych napojów.

Przenosząc doświadczenia mieszkańców Japonii na rodzimy grunt, Doktor Pokrywka stworzył formułę wody wodorowej Red-OX. Picie tej wody (w formie butelkowej lub czerpanej bezpośrednio ze specjalnego urządzenia) jest zalecane przez Akademię Długowieczności jako najlepsza metoda neutralizacji wolnych rodników.

Badania naukowe

 • Ochrona przed stresem oksydacyjnym

W trwającym osiem tygodni badaniu na 49 osobach będących w trakcie radioterapii w związku z nowotworem wątroby, połowa uczestników spożywała codziennie 1500-2000 ml wody nasyconej wodorem.

Pod koniec badania, osoby które spożywały wodę wodorową miały obniżony poziom markerów stresu oksydacyjnego i utrzymały zwiększoną aktywność antyoksydacyjną w porównaniu do grupy kontrolnej.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3231938/

 • Wsparcie zdrowienia przy zespole metabolicznym

W trwającym 10 tygodni badaniu, 20 osób z objawami syndromu metabolicznego spożywało codziennie ok. 1 litra wody nasyconej wodorem.

Na końcu badania, uczestnicy mieli obniżony poziom “złego” cholesterolu LDL oraz wyższy poziom “dobrego” cholesterolu HDL, większą aktywność anytoksydacyjną oraz obniżone markery stanów zapalnych (np. TNF-α)

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3679390/

 • Wsparcie dla sportowców

Badanie 10 zawodników piłki nożnej wykazało, że sportowcy którzy pili codziennie 1500 ml wody nasyconej wodorem mieli niższe stężenie mleczanu we krwi i odczuwali mniejsze zmęczenie mięśni po treningu w porównaniu z grupą placebo.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3395574/

W innym trwającym 2 tygodnie badaniu przeprowadzonym na grupie ośmiu cyklistów wykazano, że sportowcy którzy pili codziennie 2 litry nasyconej wodorem wody byli w stanie wygenerować więcej energii w ćwiczeniach sprinterskich w porównaniu z grupą, która piła zwykłą wodę.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28474871

Podsumowanie

Woda wodorowa to łatwy sposób na dostarczanie organizmowi cząsteczkowego wodoru. W ten sposób możliwa jest realizacja w praktyce Pierwszego Filaru Długowieczności stanowiącego według koncepcji Doktora Pokrywki klucz do długiego życia w dobrym zdrowiu.

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.