23 lipca, 2017

Woda wodorowa i jej niezwykłe właściwości zdrowotne

Woda wodorowa może stanowić klucz do osiągnięcia długiego życia w dobrym zdrowiu. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego Akademia Długowieczności poleca regularne picie wody wodorowej w ramach Pierwszego Filaru Długowieczności.

Co to jest woda wodorowa?

Woda wodorowa to oczyszczona woda, nasycona dodatkowo cząsteczkami wodoru (H₂).

W jaki sposób woda wodorowa wpływa na zdrowie?

Wewnątrz naszego ciała toczy się nieustanna wojna. Z jednej strony jesteśmy atakowani przez wolne rodniki, które uszkadzają komórki, wywołują stany zapalne i zwiększają ryzyko powstania nowotworów. Z drugiej strony mamy naturalne procesy zdrowienia, które naprawiają powstałe uszkodzenia.

Gdy wolnych rodników jest za dużo, organizm wchodzi w stan stresu oksydacyjnego. W dłuższej perspektywie stan ten może prowadzić do choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, cukrzycy, reumatoidalnego zapalenia stawów i chorób układu krążenia, a tym samym przedwczesnej śmierci.

Niestety, wszyscy ludzie na Ziemi żyją obecnie w silnym stresie oksydacyjnym.

Na szczęście istnieje sposób na walkę ze stresem oksydacyjnym – to cząsteczkowy wodór, nazywany przez naukowców idealnym antyoksydantem. Ten niezwykły gaz przenika bezpośrednio do wnętrza komórek i neutralizuje szkodliwe wolne rodniki. Jest przy okazji nietoksyczny i w 100% bezpieczny.

Jak dostarczyć komórkom cząsteczkowy wodór?

Wodór to gaz, więc aby go przyjmować trzeba kupić butlę, specjalną maskę i oprzyrządowania. Sposób ten jest więc kłopotliwy i trudny do stosowania codziennie. Sięgnęliśmy więc do doświadczeń mieszkańców Japonii, wśród których jest najwięcej stulatków na świecie. Ku naszemu zaskoczeniu odkryliśmy, że od lat 60-tych ogromną popularnością cieszy się wśród nich woda wodorowa. Taka woda to idealny środek, co najmniej z czterech powodów:

  1. Dostarcza cząsteczkowy wodór i neutralizuje wolne rodniki, nawadniając jednocześnie organizm.
  2. Dzięki ścisłej filtracji jest wolna od zanieczyszczeń i mikroplastiku.
  3. Dzięki przegotowaniu jest neutralna energetycznie i nie wychładza organizmu.
  4. Ułatwia odzwyczajenie się od wody w plastikowych butelkach i słodzonych napojów.

Przenosząc doświadczenia mieszkańców Japonii na rodzimy grunt, Doktor Pokrywka stworzył formułę wody wodorowej Red-OX. Picie tej wody (w formie butelkowej lub czerpanej bezpośrednio ze specjalnego urządzenia) jest zalecane przez Akademię Długowieczności jako najlepsza metoda neutralizacji wolnych rodników.

Badania naukowe

  • Ochrona przed stresem oksydacyjnym

W trwającym osiem tygodni badaniu na 49 osobach będących w trakcie radioterapii w związku z nowotworem wątroby, połowa uczestników spożywała codziennie 1500-2000 ml wody nasyconej wodorem.

Pod koniec badania, osoby które spożywały wodę wodorową miały obniżony poziom markerów stresu oksydacyjnego i utrzymały zwiększoną aktywność antyoksydacyjną w porównaniu do grupy kontrolnej.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3231938/

  • Wsparcie zdrowienia przy zespole metabolicznym

W trwającym 10 tygodni badaniu, 20 osób z objawami syndromu metabolicznego spożywało codziennie ok. 1 litra wody nasyconej wodorem.

Na końcu badania, uczestnicy mieli obniżony poziom „złego” cholesterolu LDL oraz wyższy poziom „dobrego” cholesterolu HDL, większą aktywność anytoksydacyjną oraz obniżone markery stanów zapalnych (np. TNF-α)

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3679390/

  • Wsparcie dla sportowców

Badanie 10 zawodników piłki nożnej wykazało, że sportowcy którzy pili codziennie 1500 ml wody nasyconej wodorem mieli niższe stężenie mleczanu we krwi i odczuwali mniejsze zmęczenie mięśni po treningu w porównaniu z grupą placebo.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3395574/

W innym trwającym 2 tygodnie badaniu przeprowadzonym na grupie ośmiu cyklistów wykazano, że sportowcy którzy pili codziennie 2 litry nasyconej wodorem wody byli w stanie wygenerować więcej energii w ćwiczeniach sprinterskich w porównaniu z grupą, która piła zwykłą wodę.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28474871

Podsumowanie

Woda wodorowa to łatwy sposób na dostarczanie organizmowi cząsteczkowego wodoru. W ten sposób możliwa jest realizacja w praktyce Pierwszego Filaru Długowieczności stanowiącego według koncepcji Doktora Pokrywki klucz do długiego życia w dobrym zdrowiu.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do Programu Długowieczności Doktora Pokrywki

Wyślij komentarz