26 marca, 2020

Normosfera – czym różni się od normobarii?

Normosfera, czyli pomieszczenie w którym powietrze ma więcej tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru, może być pośrednim rozwiązaniem dla osób, które nie mają możliwości zamieszkania w normobarii.

Zgodnie z koncepcją Czterech Filarów Długowieczności, warunki w których obecnie żyjemy nie są optymalne dla naszego życia i zdrowia. Skład atmosfery sprawia, że nasze komórki są niewystarczająco dotlenione. Zbyt niskie ciśnienie obniża potencjał regeneracyjny organizmu. Niewystarczająca ilość cząsteczkowego wodoru sprawia, że przegrywamy walkę z wolnymi rodnikami.

Rozwiązaniem jest wynaleziona przez Doktora Pokrywkę normobaria, czyli środowisko wspierające odblokowanie naturalnych procesów zdrowienia. W związku z koniecznością uzyskania ciśnienia 1500 hPa, do budowy normobarii używa się specjalnych, szczelnych pomieszczeń. Zaadaptowanie istniejących pomieszczeń jest więc najczęściej niemożliwe.

Jest jednak znacznie tańsze rozwiązanie pośrednie, które pozwala uzyskać we własnej sypialni atmosferę, która nie mając podwyższonego ciśnienia spełnia wszystkie pozostałe założenia zawarte w koncepcji Doktora Pokrywki. Pomieszczenie takie nazywamy normosferą, lub sypialnią normosferyczną. O tym jak można zbudować je samodzielnie pisaliśmy tutaj – obecnie pojawiła się już także możliwość skorzystania z pomocy specjalistów:

Wizualizacja projektu normosfery firmy Normotech

O tym w jaki sposób przebiega montaż normosfery opowiada właściciel firmy Normotech i członek Akademii Długowieczności, Adam Pokrywka:

Wykonujemy montaż maszyn utrzymujących warunki normosferyczne oraz komputera sterującego tuż obok sypialni, która ma spełniać warunki normosfery (ze względu na hałas generowany przez maszyny sugeruje się, aby stały one poza sypialnią). Gazy doprowadzane są przewodami bezpośrednio przez ścianę do sypialni uzyskując odpowiednie wartości wyżej wymienionych gazów.

Oprócz maszyn, wyposażamy normosferę w niezbędne czujniki wysokiej jakości. Będziecie Państwo mieli możliwość podglądu stężenia gazów nie tylko dzięki czujnikom, ale także aplikacji na smartfonie. Te rozwiązania wpływają na bezpieczeństwo, gdyż w przypadku przekroczenia określonego poziomu któregoś z gazów, rozbrzmiewa ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Zostają również Państwo w takim przypadku powiadomieni SMS-em o bieżącej sytuacji.

W celu utrzymania normosferycznych warunków należy przygotować odpowiednio sypialnię, uszczelniając okna (lub jeśli są to okna o bardzo dobrych parametrach plastikowe lub drewniane nie ma potrzeby dodatkowego uszczelniania), drzwi (dobudowując przedsionek ze szczelnymi drzwiami balkonowymi otwieranymi z obu stron), montując klimatyzator (jest to warunek konieczny, gdyż uczucie duszności nie bierze się ze zbyt dużego poziomu CO2, czy zbyt małego stężenia O2, lecz ze zbyt wysokiej temperatury) oraz przysłaniając kratki wentylacyjne.

Normosfera daje możliwość przebywania w prozdrowotnej atmosferze wszystkim, którzy nie mają możliwości zamieszkania na stałe w normobarii. Tym samym stanowi doskonały środek prowadzący do osiągnięcia prawdziwej długowieczności, czyli długiego życia w dobrym zdrowiu.

Więcej informacji na stronie: https://normotech.pl

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.