25 października, 2017

Normobaria zatacza coraz szersze kręgi

Idea normobarii, czyli atmosfery optymalnej dla ludzi została sformułowana przez Doktora Pokrywkę jako jeden z Filarów Długowieczności. Przypomnijmy, że są to warunki, gdzie panuje ciśnienie w wysokości 1500 hPa, zawartość dwutlenku węgla w powietrzu wynosi od 0,7 do 1.3 % a zawartość wodoru od 0,1 do 0,5%. Idea ta została wprowadzona życie w postaci pierwszego na świecie domu normobarycznego, w którym Doktor Pokrywka mieszka od 2014 roku. Od tego czasu minęły już ponad trzy lata. Normobaria w Szalejowie Górnym została odwiedzona przez niezliczone osoby szukające dróg prowadzących do zdrowienia. W kraju pojawiły się też kolejne komory i mieszkania normobaryczne (ich adresy możecie znaleźć tutaj).

Obecnie istnieje już możliwość zamówienia projektu, a także wybudowania domu lub urządzenia normobarycznego. Firma Wellness – Akademia Nowej Ery na stronie http://www.homeostazamroz.pl prezentuje gotowe rozwiązania w postaci mobilnych mieszkań a także projekt “Prekursor” – dom jednorodzinny z pomieszczeniami normobarycznymi:

Domy normobaryczne nadal pozostają drogim rozwiązaniem. Pragniemy przypomnieć jednak, że także osoby o bardziej ograniczonym budżecie mogą stworzyć w swoim domu warunki zbliżone do normobarycznych. Tak zwaną “sypialnię zdrowienia”, czyli sypialnię gdzie powietrze zawiera więcej tlenu i dwutlenku węgla można wdrożyć w życie już za około 5000 zł.

Jak to zrobić? Szczegóły opisaliśmy w artykule Długowieczność dla każdego – sypialnia zdrowienia.

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.