25 października, 2017

Normobaria zatacza coraz szersze kręgi

Idea normobarii, czyli atmosfery optymalnej dla ludzi została sformułowana przez Doktora Pokrywkę jako jeden z Filarów Długowieczności. Przypomnijmy, że są to warunki, gdzie panuje ciśnienie w wysokości 1500 hPa, zawartość dwutlenku węgla w powietrzu wynosi od 0,7 do 1.3 % a zawartość wodoru od 0,1 do 0,5%. Idea ta została wprowadzona życie w postaci pierwszego na świecie domu normobarycznego, w którym Doktor Pokrywka mieszka od 2014 roku. Od tego czasu minęły już ponad trzy lata. Normobaria w Szalejowie Górnym została odwiedzona przez niezliczone osoby szukające dróg prowadzących do zdrowienia. W kraju pojawiły się też kolejne komory i mieszkania normobaryczne (ich adresy możecie znaleźć tutaj).

Obecnie istnieje już możliwość zamówienia projektu, a także wybudowania domu lub urządzenia normobarycznego. Firma Wellness – Akademia Nowej Ery na stronie http://www.homeostazamroz.pl prezentuje gotowe rozwiązania w postaci mobilnych mieszkań a także projekt “Prekursor” – dom jednorodzinny z pomieszczeniami normobarycznymi:

Domy normobaryczne nadal pozostają drogim rozwiązaniem. Pragniemy przypomnieć jednak, że także osoby o bardziej ograniczonym budżecie mogą stworzyć w swoim domu warunki zbliżone do normobarycznych. Tak zwaną “sypialnię zdrowienia”, czyli sypialnię gdzie powietrze zawiera więcej tlenu i dwutlenku węgla można wdrożyć w życie już za około 5000 zł.

Jak to zrobić? Szczegóły opisaliśmy w artykule Długowieczność dla każdego – sypialnia zdrowienia.

Zapisz się do newslettera

    Zapisz się do newslettera

      Wyślij komentarz

      This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.