12 sierpnia, 2021

Letnia medytacja

Lato to często czas beztroski i wakacji. Często jednak wiąże się z natłokiem zajęć i spraw – jesteśmy nie tylko bardziej aktywni, ale też staramy się zobaczyć i przeżyć możliwie najwięcej. By nie dać się zwariować, pomocna może okazać się krótka, letnia medytacja.

Duch lata

Okres letni powiązany jest z ciepłem, ogniem, lekkością, mobilnością, intensywnością i transformacją. Zazwyczaj latem pragniemy poszukiwać nowych doznać, uczyć się nowych rzeczy i odwiedzać niezbadane dotąd miejsca (również wewnątrz siebie).  

Każda pora roku ma swoje zasady, każda wymaga innego żywienia oraz aktywności. Dostosowania może wymagać również medytacja.

Medytacja to jeden z najlepszych sposobów na to, by uspokoić myśli, odprężyć się i wyciszyć. Sesję medytacyjną można wykonać niemal wszędzie i prawie zawsze.

Jak zacząć?

 • Pierwszym krokiem jest znalezienie wygodnego miejsca. Jeśli znajdujemy się na zewnątrz, powinno być ono w cieniu.
 • Zamykamy oczy i wykonujemy 3-6 świadomych wdechów przez nos i wydechów ustami. Skupiamy się na tym, jak z każdym wydechem ciało staje się mniej napięte.
 • Wyobrażamy sobie, że zanurzamy bose stopy głęboko w chłodnym piasku. Skupiamy się na towarzyszącym temu uczuciu.
 • Staramy się, by napięcia i stres spływały do stóp, a następnie rozpuszczały się, opuszczając ciało. Niech trwa to tak długo, jak tego potrzebujemy.
 • Kiedy poczujemy, że napięcie opuściło nasze ciało, a głowa stała się lżejsza, będzie to dobry czas na głęboki wdech, powolny wydech i otwarcie oczu.

To dobry moment, by z większą swobodą korzystać z uroków lata.

Źródło:

https://chopra.com/articles/a-short-and-easy-meditation-perfect-for-summertime

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.