12 sierpnia, 2021

Letnia medytacja

Lato to często czas beztroski i wakacji. Często jednak wiąże się z natłokiem zajęć i spraw – jesteśmy nie tylko bardziej aktywni, ale też staramy się zobaczyć i przeżyć możliwie najwięcej. By nie dać się zwariować, pomocna może okazać się krótka, letnia medytacja.

Duch lata

Okres letni powiązany jest z ciepłem, ogniem, lekkością, mobilnością, intensywnością i transformacją. Zazwyczaj latem pragniemy poszukiwać nowych doznać, uczyć się nowych rzeczy i odwiedzać niezbadane dotąd miejsca (również wewnątrz siebie).  

Każda pora roku ma swoje zasady, każda wymaga innego żywienia oraz aktywności. Dostosowania może wymagać również medytacja.

Medytacja to jeden z najlepszych sposobów na to, by uspokoić myśli, odprężyć się i wyciszyć. Sesję medytacyjną można wykonać niemal wszędzie i prawie zawsze.

Jak zacząć?

 • Pierwszym krokiem jest znalezienie wygodnego miejsca. Jeśli znajdujemy się na zewnątrz, powinno być ono w cieniu.
 • Zamykamy oczy i wykonujemy 3-6 świadomych wdechów przez nos i wydechów ustami. Skupiamy się na tym, jak z każdym wydechem ciało staje się mniej napięte.
 • Wyobrażamy sobie, że zanurzamy bose stopy głęboko w chłodnym piasku. Skupiamy się na towarzyszącym temu uczuciu.
 • Staramy się, by napięcia i stres spływały do stóp, a następnie rozpuszczały się, opuszczając ciało. Niech trwa to tak długo, jak tego potrzebujemy.
 • Kiedy poczujemy, że napięcie opuściło nasze ciało, a głowa stała się lżejsza, będzie to dobry czas na głęboki wdech, powolny wydech i otwarcie oczu.

To dobry moment, by z większą swobodą korzystać z uroków lata.

Źródło:

https://chopra.com/articles/a-short-and-easy-meditation-perfect-for-summertime

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.