29 lipca, 2022

Dlaczego warto sięgnąć po roler do twarzy?

Choć masaż twarzy to sztuka mająca setki tysiące lat, dziś przechodzi renesans popularności. Wśród najbardziej popularnych metod znajdują się masaże kamieniami oraz rolowanie.

Szlachetna sztuka masażu twarzy

Do rolowania twarzy stosuje się specjalne rolery, wykonane z określonych kamieni. Najczęściej są to: jadeit, kwarc różowy, ametyst czy obsydian. Kamienie szlachetne i kryształy stosowane były już w starożytnych Chinach dla poprawy kondycji skóry i wyglądu twarzy.

Rolowanie twarzy pomaga poprawić krążenie i rozluźnić napięte mięśnie, a także zmniejszać obrzęki i wygładzić skórę. Należy jednak pamiętać, że rolowanie nie pomoże zlikwidować trądziku czy istniejących zmarszczek (może jednak nieco spłycić ich widoczność).

Wybierając roler do twarzy należy zwrócić uwagę na to, by był to produkt wysokiej jakości, wykonany z kamienia (nie z plastiku). Jakie kamienie warto wybrać?

  • Jadeit należy do minerałów rzadkich. Ma chłodzące właściwości, zmniejsza obrzęki i opuchliznę. Medycyna Chińska przypisuje mu właściwości odmładzające i oczyszczające, a także odprężające. Niektóre źródła mówią nawet o pozytywnym wpływie na tarczycę.
  • Kwarc różowy dobrze utrzymuje temperaturę, dzięki czemu będzie przyjemnie chłodził skórę po pobycie w lodówce. Według medycyny chińskiej to „kamień miłości”. Działa antystresowo i redukuje napięcia.
  • Ametyst pomaga dotlenić skórę, doskonale usuwa martwe komórki, dzięki czemu skóra staje się gładsza i rozjaśniona. Według niektórych źródeł kamień ten ma mieć działanie łagodzące ból i problemy z bezsennością. Ametyst również pomaga pozbyć się napięcia w mięśniach twarzy, poprawia stan skóry oraz krążenie.
  • Obsydian pomaga zmniejszyć opuchliznę związaną z zatrzymywaniem się wody, poprawia koloryt skóry, redukuje napięcia, działa antystresowo.

  Dlaczego warto sięgnąć po wałek do twarzy?

Wałek (roler) z kamieni jest nieco mniej inwazyjną metodą działania, niż inne (mające również wiele korzystnych właściwości) wałki do twarzy
z niewielkimi kolcami. Dlaczego może okazać się przydatny?

  • Zmniejsza obrzęki

Rolowanie twarzy wspomaga drenaż limfatyczny, zmniejszając zatrzymanie wody w skórze, likwidując powodowane tym obrzęki. Mogą okazać się szczególnie przydatne dla osób które borykają się z workami pod oczami oraz obrzękami w okolicy policzków.

  • Poprawia krążenie krwi

Dzięki rolowaniu ukrwienie twarzy poprawia się i staje się ona jaśniejsza, bardziej promienna. Jak wykazało badanie opublikowane na łamach Complementary Therapies in Medicine, codzienne wykonywanie masażu przez 10 minut pomogło wyraźnie poprawiać ukrwienie twarzy.

  • Pomaga zmniejszyć oznaki starzenia

Poprawa krążenia oraz zmniejszenie retencji wody sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i miękka. Wyrównanie kolorytu oraz zmniejszenie worków pod oczami pomaga odzyskać świeży wygląd twarzy. Taki masaż wspomaga również wchłanianie kosmetyków.

  • Przyjemnie chłodzi

Kamienie, szczególnie jadeit oraz kwarc, mają chłodzące właściwości, pomagając orzeźwić skórę i nadać jej świeży wygląd. Chłodne kamienie pomagają też łagodzić napięcie w szczęce i mięśni wokół skroni.

  • Łagodzi napięcie

Rollowanie pomaga rozluźnić napięte mięśnie, a chłodny kamień działa dodatkowo kojąco. Dzięki temu pomaga złagodzić bóle głowy, problemy związane z dysfunkcją szyi czy przekrwienie zatok. Masaż wspomaga też drenaż limfatyczny, poprawia krążenie i odpręża.

  • Poprawia nastrój

Masaż działa kojąco i odprężająco, pomaga zredukować stres i skoncentrować się na sobie – wszyscy potrzebujemy samoopieki.

Jak stosować roler do twarzy?

Dla najlepszych efektów masaż należy wykonywać codziennie, co najmniej przez 5-10 minut. Oczywiście każda minuta masażu będzie przydatna, choćby po to, by przeciwdziałań opuchnięciu.

Stosowanie wałków kilka razy w tygodniu również przyniesie efekty, potrzeba do tego więcej czasu.

Wałka używać można bez kosmetyków lub z naturalnym kremem czy olejkiem. Wałek pomoże wprowadzić produkt głębiej w skórę.

Masowanie zaczynamy od szyi i linii żuchwy, zaczynamy od jednej strony, następnie przechodzimy na drugą. W dalszej kolejności przechodzimy do kości policzkowych, okolicy pod oczami i do brwi. Na końcu masujemy czoło.

Rolujemy skórę w jednym kierunku (nie górę i dół). Najlepiej podzielić twarz na cztery obszary i każdy z nich rolujemy w górę ok. 5 razy, aż pokryjemy cały obszar.

Należy pamiętać, by po użyciu wałka dokładnie umyć go czystą wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Niektóre wałki należy co jakiś czas wystawiać na słońce – w tej materii warto kierować się zaleceniami producentów.

Efekty uboczne i środki ostrożności

Wybierając roler należy zwrócić uwagę na to, by był on wykonany z prawdziwych, naturalnych kamieni. Barwione, przypominające kamienie materiały są często poddawane obróbce chemikaliami, by uzyskać podobny do kamieni wygląd. Są one jednak zagrożeniem dla skóry, mogą powodować podrażnienia i uszkodzenia.

Jeśli „kamień” przypomina lub brzmi jak plastik, najprawdopodobniej nim jest.

Warto wybierać produkty sprawdzonych firm, w sprawdzonych sklepach. Tanie rolery w „okazjonalnej” cenie rzadką grzeszą jakością (nie dotyczy to oczywiście zaplanowanych promocji).

Należy pamiętać, że na wiele właściwości kamieni do rolowania istnieją jedynie dowody anegdotyczne. Mimo wszystko rolowanie twarzy może przynieść wiele korzyści.

W przypadku problemów skórnych stosowanie wałków warto skonsultować z dermatologami.

Źródła:

https://draxe.com/beauty/face-roller-benefits/

https://www.mindbodygreen.com/

Zapisz się do Programu Długowieczności

Zapisz się do Programu Długowieczności Doktora Pokrywki

Wyślij komentarz