5 lipca, 2017

Prozdrowotne korzyści picia aloesu.

Aloes kojarzy się nam przede wszystkim z pielęgnacją skóry. Jednak żel z aloesu może być bardzo korzystny nie tylko dla urody, ale i zdrowia. Zawiera on bowiem dużo wody, aminokwasów i enzymów, a także minerałów które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Uwzględnienie aloesu w diecie może przysłużyć się każdemu – w tym osobom cierpiącym na wrzody żołądka.

Wrzody żołądka mogą występować w postaci chronicznej. Występują również przypadki nerwowego zapalenia żołądka. Takie stany charakteryzują się tym, że na czynniki stresowe organizm odpowiada reakcją ze strony żołądka.

Dlaczego aloes?

Aloes zawiera właściwości uspokajające, przeciwzapalne i wspierające gojenie ran. Roślinie tej już od lat 80. przyglądają się naukowcy z Instytutu Naukowego i Medycznego Linus Puling w Oregonie, w USA. Na bazie obserwacji doszli do wniosku, że regularne picie aloesu jako suplementu diety, wspomaga trawienie, pomaga łagodzić dolegliwości występujące u osób z zespołem jelita drażliwego oraz wrzodami żołądka.

Co ważne jednak aloes może być suplementem diety i środkiem wspomagającym leczenie, nie lekarstwem samym w sobie.

W jaki sposób można go stosować i dlaczego jest taki pomocny?

 • Łagodzi stan zapalny błony śluzowej

Aloes redukuje stany zapalne jakie występują w naszym organizmie. Kiedy cierpimy z powodu bólu, infekcji czy stanu zapalnego, w naszym organizmie dochodzi do syntezy prostaglandyn. Aloes blokuje ten proces. Jego przeciwzapalne właściwości pomagają również goić się ranom i stymulują układ odpornościowy. Ta właściwość w połączeniu z silnym działaniem enzymów, bardzo dobrze wpływa na błonę śluzową żołądka.

 • Działa antybakteryjnie

Helicobakter pylori to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania wrzodów żołądka. Picie aloesu stymuluje układ immunologiczny i mobilizuje go do walki z mikroorganizmami. Przygotowuje również organizm do walki z wirusami i bakteriami. Helicobacter pylori jest bardzo odporną bakterią, jednak aloes może go osłabić i zablokować jego rozwój.

 • Przynosi ulgę w bólu

Kto cierpiał kiedykolwiek z powodu zapalenia błony śluzowej żołądka ten wie, że stan ten wiąże się z bólem. Wrzody żołądka z kolei przysparzają o silne, bardzo nieprzyjemne skurcze.

Aloes regeneruje błonę śluzową żołądka i jelit. Wszystko to dzięki włóknom kolagenu. Uwagę na to powinny zwrócić szczególnie osoby cierpiące na erozyjne zapalenie żołądka.

 • Odżywia

Poza nieprzyjemnymi skurczami, osoby z wrzodami żołądka cierpią często z powodu braku apetytu. Jedzenie staje się trudną procedurą, kiedy występują bóle i skurcze, a także biegunki. I tu pomocny może być aloes. Łyżeczkę żelu z aloesu rozpuszczamy w szklance letniej wody i dodajemy kilka kropel soku z cytryny. Napój ten z pewnością przyniesie wyraźnie odczuwaną ulgę.

Ponadto aloes zawiera wiele witamin, m.in. B1, B2, B3, B6, C i E. Poza tym cenne związki chemiczne i minerały, m.in.: kwas foliowy, wapń, chrom, miedź, potas, magnez i sód. Wszystkie one sprawiają, że aloes jest doskonałym środkiem odżywczym. Pomaga utrzymać nas w dobrej kondycji szczególnie wtedy, kiedy nie mamy apetytu i jemy mniej.

 • Obniża temperaturę ciała

Poza wymiotami, skurczami i bólem, wrzody żołądka nierzadko łączą się z podniesioną temperaturą ciała, a nawet gorączką. Właściwości antypatyczne aloesu pomagają poradzić sobie również z tym stanem.

Źródło:

https://krokdozdrowia.com/picie-aloesu-sposob-moze-ci-pomoc/

Opracowała Ewa Wysocka

Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera

   2 komentarze

   1. Karolina 26 lutego 2019 at 15:44- Odpowiedz

    Czy aloes pomoże mi zwalczyć bakterie helicobacter choruje od dwóch miesięcy i leki mi nie pomagają a mam trzy antybiotyki

   2. Antek 30 kwietnia 2019 at 14:20- Odpowiedz

    Miody manuka o najwyższym stężeniu pomógł mi się pozbyć bakterii a lekarstwa nic nie pomogły

   Wyślij komentarz

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.