5 lipca, 2017

Prozdrowotne korzyści picia aloesu.

Aloes kojarzy się nam przede wszystkim z pielęgnacją skóry. Jednak żel z aloesu może być bardzo korzystny nie tylko dla urody, ale i zdrowia. Zawiera on bowiem dużo wody, aminokwasów i enzymów, a także minerałów które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Uwzględnienie aloesu w diecie może przysłużyć się każdemu – w tym osobom cierpiącym na wrzody żołądka.

Wrzody żołądka mogą występować w postaci chronicznej. Występują również przypadki nerwowego zapalenia żołądka. Takie stany charakteryzują się tym, że na czynniki stresowe organizm odpowiada reakcją ze strony żołądka.

Dlaczego aloes?

Aloes zawiera właściwości uspokajające, przeciwzapalne i wspierające gojenie ran. Roślinie tej już od lat 80. przyglądają się naukowcy z Instytutu Naukowego i Medycznego Linus Puling w Oregonie, w USA. Na bazie obserwacji doszli do wniosku, że regularne picie aloesu jako suplementu diety, wspomaga trawienie, pomaga łagodzić dolegliwości występujące u osób z zespołem jelita drażliwego oraz wrzodami żołądka.

Co ważne jednak aloes może być suplementem diety i środkiem wspomagającym leczenie, nie lekarstwem samym w sobie.

W jaki sposób można go stosować i dlaczego jest taki pomocny?

 • Łagodzi stan zapalny błony śluzowej

Aloes redukuje stany zapalne jakie występują w naszym organizmie. Kiedy cierpimy z powodu bólu, infekcji czy stanu zapalnego, w naszym organizmie dochodzi do syntezy prostaglandyn. Aloes blokuje ten proces. Jego przeciwzapalne właściwości pomagają również goić się ranom i stymulują układ odpornościowy. Ta właściwość w połączeniu z silnym działaniem enzymów, bardzo dobrze wpływa na błonę śluzową żołądka.

 • Działa antybakteryjnie

Helicobakter pylori to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania wrzodów żołądka. Picie aloesu stymuluje układ immunologiczny i mobilizuje go do walki z mikroorganizmami. Przygotowuje również organizm do walki z wirusami i bakteriami. Helicobacter pylori jest bardzo odporną bakterią, jednak aloes może go osłabić i zablokować jego rozwój.

 • Przynosi ulgę w bólu

Kto cierpiał kiedykolwiek z powodu zapalenia błony śluzowej żołądka ten wie, że stan ten wiąże się z bólem. Wrzody żołądka z kolei przysparzają o silne, bardzo nieprzyjemne skurcze.

Aloes regeneruje błonę śluzową żołądka i jelit. Wszystko to dzięki włóknom kolagenu. Uwagę na to powinny zwrócić szczególnie osoby cierpiące na erozyjne zapalenie żołądka.

 • Odżywia

Poza nieprzyjemnymi skurczami, osoby z wrzodami żołądka cierpią często z powodu braku apetytu. Jedzenie staje się trudną procedurą, kiedy występują bóle i skurcze, a także biegunki. I tu pomocny może być aloes. Łyżeczkę żelu z aloesu rozpuszczamy w szklance letniej wody i dodajemy kilka kropel soku z cytryny. Napój ten z pewnością przyniesie wyraźnie odczuwaną ulgę.

Ponadto aloes zawiera wiele witamin, m.in. B1, B2, B3, B6, C i E. Poza tym cenne związki chemiczne i minerały, m.in.: kwas foliowy, wapń, chrom, miedź, potas, magnez i sód. Wszystkie one sprawiają, że aloes jest doskonałym środkiem odżywczym. Pomaga utrzymać nas w dobrej kondycji szczególnie wtedy, kiedy nie mamy apetytu i jemy mniej.

 • Obniża temperaturę ciała

Poza wymiotami, skurczami i bólem, wrzody żołądka nierzadko łączą się z podniesioną temperaturą ciała, a nawet gorączką. Właściwości antypatyczne aloesu pomagają poradzić sobie również z tym stanem.

Źródło:

https://krokdozdrowia.com/picie-aloesu-sposob-moze-ci-pomoc/

Opracowała Ewa Wysocka

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera

2 komentarze

 1. Karolina 26 lutego 2019 at 15:44- Odpowiedz

  Czy aloes pomoże mi zwalczyć bakterie helicobacter choruje od dwóch miesięcy i leki mi nie pomagają a mam trzy antybiotyki

 2. Antek 30 kwietnia 2019 at 14:20- Odpowiedz

  Miody manuka o najwyższym stężeniu pomógł mi się pozbyć bakterii a lekarstwa nic nie pomogły

Wyślij komentarz