Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne Doktora Pokrywki
 • Opublikowano:

  10 stycznia 2020

 • Komentarze:

  9

Gdy w 2013 roku powstawał pierwszy na świecie dom normobaryczny, jego twórcy – Doktorowi Pokrywce – przyświecała idea stworzenia środowiska najbardziej sprzyjającego zdrowiu człowieka. Z pewnością jednak nie spodziewał się, że już po kilku latach komory normobaryczne zaczną powstawać w całym kraju a jego wynalazek stanie się rewolucyjną metodą na odblokowanie naturalnych mechanizmów zdrowienia i jednym z Filarów Długowieczności.

Drugi Filar – Normobaria

Poznaj środowisko, które pomoże Ci odblokować naturalne procesy zdrowienia.

Czytaj dalej…

Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 30 komór normobarycznych. Rosnąca popularność technologii i chęć wspólnej koordynacji rozwoju normobarii w kraju i poza jego granicami sprawiły, że do życia powołane zostało Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne Doktora Jana Pokrywki.

Celem stowarzyszenia jest organizacja i promocja technologii normobarycznej, a także standaryzacja procedur i prowadzenie badań naukowych nad jej prozdrowotnymi właściwościami.

Stowarzyszenie zaprasza wszystkich użytkowników urządzeń normobarycznych, a także inne osoby zainteresowane rozwojem normobarii do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Okazją do osobistego spotkania się będzie I Ogólnopolskie Forum Normobaryczne, wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie w dniu 29.02.2020 w Warszawie. Szczegóły dotyczące Forum oraz informację o tym jak wziąć w nim udział można znaleźć na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

Jako bezpośredni partner Stowarzyszenia, będziemy na stronach Akademii informować Was o jego inicjatywach. Wierzymy, że to kolejny duży krok w rozpowszechnianiu koncepcji Czterech Filarów Długowieczności – ścieżki prowadzącej do długiego życia w dobrym zdrowiu.

9 komentarzy
Agata

2020-01-11 06:08:11 Odpowiedz

Powodzenia! Oby więcej pomagała jak pomaga!

Marek Pilsniak

2020-01-12 19:29:08 Odpowiedz

Wspaniały Człowiek i wspaniała metoda rehabilitacji.. Dziękujemy Panie Doktorze❤️

Lucyna

2020-01-12 23:16:21 Odpowiedz

Normobaria to cud
Dziękuję doktorze

Dominika

2020-01-13 18:25:26 Odpowiedz

Bardzo sprytnie. Badania, ale nie nad prozdrowotnymi wartościami. Jabłko też ma prozdrowotne działanie ale w chorobach nowotworowych i przewlekłych już ma się nijako – bezpośrednio ani nie zaszkodzi ani nie pomoże.
Należy przeprowadzić badania w jakim stopniu normobaria jest pomocna w uzdrowieniu z choroby nowotworowej czy innych chorób przewlekłych. W końcu należy zbadać czy w ogóle ma jakikolwiek wpływ.

Ale to należało zrobić w pierwszej kolejności. Jeszcze przed pobieraniem pieniędzy od pacjentów.

  Akademia Długowieczności

  2020-01-13 18:44:54 Odpowiedz

  Akurat surowe jabłka w myśl koncepcji Doktora Pokrywki mogą mieć negatywny wpływ w przebiegu choroby nowotworowej – wynika to z ich wyziębiającej charakterystyki energetycznej. Wszystkie elementy składowe normobarii, to jest podwyższone ciśnienie, zwiększona ilość dwutlenku węgla, tlenu i cząsteczkowego wodoru są dość dobrze przebadane i bezpieczne. Hiperbaria tlenowa, której normobaria jest poniekąd odmianą, jest wręcz terapią refundowaną przez NFZ. Niewątpliwie doświadczenia samego Doktora Pokrywki jak i innych osób, które miały styczność z normobarią są dla nas silnym sygnałem, że powołanie stowarzyszenia, które ma koordynować badania nad tym wynalazkiem to właściwy kierunek.

Agata

2020-01-13 21:27:50 Odpowiedz

Jabłko to natura chłodna ale nie wyziębiająca, ale też dobry antyoksydant, który w chorobie nowotworowej też bardzo wskazany. Gdy zjemy trzy gotowane posiłki dziennie, prawidłowo zrównoważone energetycznie to naprawdę ćwiartka jabłka 3-4razy dziennie jest bardzo wskazana. Wszystko co kwaśne, surowe i zimne działa na organizm ochładzająco ale jeśli potrafimy zestawić produkty ochładzające z innymi produktami o odmiennej naturze to jest wszystko w porządku.

Jeśli chodzi o badania, to wydaje mi się, że badania naukowe są bardzo wskazane. To na pewno jest krok dla dobra pacjenta. Poprzez to może się dowiemy o przeciwwskazaniach, może zrozumiemy dlaczego normobaria jednym pomaga a trzeciemu, piątemu czy dziesiątemu już nie…

Jeśli chodzi o hiperbarię a normobarię to dwie inne bajki.., a świadczy o tym fakt, że w hiperbarii można przebywać tylko 20min, a w normobarii bez końca…To dwie różne mieszanki tlenowe. Nawet nie można je ze sobą porównywać.

Dominika

2020-01-14 07:28:05 Odpowiedz

Czy normobaria jest niebezpieczna to nie wiem ale, że mało skuteczna w chorobach przewlekłych to (na podstawie ludzi, których sama do komory wysłałam) już wiem. Dla zaspokojenia swojej wiedzy też czekam na badania naukowe – tylko oby były solidne. Ludziom należy się prawda.
Pisze Pan, że hiperbaria jest refundowana, to prawda, ale skuteczność hiperbarii jest przebadana badaniami naukowymi. Do hiperbarii nie wysyła się też z każdą chorobą. Zalecenia są bardziej świadome i przez to też jej efekty są lepsze. Hiperbaria jest nieszkodliwa jeśli przestrzega się ściśle zaleceń. Hiperbaria to dawka wstrząsająca, może to, to, co organizm właśnie potrzebuje dla pobudzenia organizmu.

Tad Builder

2020-01-16 11:09:05 Odpowiedz

Czy podczas Forum Normobarycznego mozna bedzie uzyskac odpowiedzi na pytania techniczne zwiazane z rozwiazaniami technicznymi podczas budowy komory normobarycznej?

  Akademia Długowieczności

  2020-01-17 14:56:47 Odpowiedz

  Dzień dobry! Podczas Forum Doktor Pokrywka będzie odpowiadał na wszystkie pytania uczestników.

Napisz komentarz