akademia

Dlaczego długowieczność?

Termin „długowieczność” nierozerwalnie wiąże się nam z kulturami Wschodu. Różne kultury podchodziły do tej tematyki w różny sposób. Nauczanie starożytnych Indii kładło główny nacisk na jak najszybsze urzeczywistnienie jaźni, stosując odpowiednie praktyki rozwoju duchowego i odpowiednie dyscypliny cielesne. Nie kładło ono specjalnego nacisku na osiągnięcie samej długowieczności, traktując tę kwestię drugoplanowo.

Nauczanie starożytnych Chin różniło się w tym zakresie znacząco. Chińscy myśliciele wychodzili z założenia, że zasadniczym celem przebywania duszy człowieka tu na Ziemi, w okresie ludzkiej egzystencji, jest zdobycie kompletnych doświadczeń ludzkich i poprzez te doświadczenia osiągnięcie postępu duchowego. Uważali oni, że dusza może zdobyć w miarę kompletną pulę doświadczeń poprzez doświadczenia okresu dzieciństwa, doświadczenia młodzieńcze, okresu dorosłego jak i wieku schyłkowego. Służyły one ukoronowaniu ziemskiej egzystencji z jak najbardziej świadomym opuszczeniem świata materialnego tak, by dusza podczas tego ważnego momentu nie wpadła w pomieszanie.

Osiągnięcie długowieczności w dobrej kondycji zdrowotnej jest sztuką sprawdzającą naszą wiedzę o życiu oraz to, czy opanowaliśmy „zręczne środki” do osiągnięcia tego ważnego celu.

Należy sobie zatem jasno powiedzieć, że długowieczność umożliwia nam osiągnięcie ważkich celów ludzkiej egzystencji. Przez to staje się ona istotnym elementem naszego ziemskiego życia.

W dzisiejszych czasach, przy współczesnej technologii i różnych ułatwieniach cywilizacyjnych, osiągnięcie wieku powyżej 90 lat, w przyzwoitej kondycji psychofizycznej i duchowej, jest realnie osiągalne. Przyczynia się do tego także odpowiedni poziom wiedzy i instrumentów medycznych.

Wszelako długowieczność osiągnąć można pod warunkiem poznania i zastosowania „zręcznych środków”. Właśnie do tego celu, dla zrealizowania ich w praktyce, grupa lekarzy, terapeutów i ludzi myślących podobnie powołała Akademię Długowieczności.

Cele Akademii Długowieczności

Celem Akademii jest gromadzenie osób zainteresowanych tą problematyką oraz propagowanie wśród nich idei zdrowej i satysfakcjonującej długowieczności. Chcemy pomagać tym osobom w praktycznym zdobywaniu odpowiednich umiejętności, w nabywaniu „zręcznych środków”, poprzez uporządkowane dostarczanie właściwych informacji. Będzie to polegać na organizowaniu cyklicznych wykładów, odczytów, zajęć praktycznych, warsztatów czy seminariów. Nie zabraknie także takich ważnych form, jak odpowiednie zajęcia ruchowe, właściwa rekreacja, opieka mistrzów duchowych. W sytuacjach tego wymagających kierować będziemy poszczególne osoby na odpowiednie procedury profilaktyczno-lecznicze do odpowiednich, sprawdzonych placówek terapeutycznych.

Zakres wiekowy osób objętych oddziaływaniem Akademii obejmuje wszystkie grupy wiekowe poczynając od dzieci szkolnych, a na osobach w tak zwanym trzecim wieku kończąc.

Akademia utrzymuje się z bieżącej działalności i stosuje rozwiązania, które pozwalają korzystać z jej usług także osobom skromnie uposażonym materialnie. Zasadą naszą jest skuteczny program edukacyjno-terapeutyczny dla każdego.

Co to są zręczne środki?

W 150 milionowej Japonii w 2016 roku żyło ponad 65,000 stulatków. Niestety, w najbliższej przyszłości ich liczba najprawdopodobniej ulegnie zmniejszeniu, by po pewnym czasie zniżyć się do standardu amerykańskiego. Regresja ta ma niezaprzeczalny związek ze zamerykanizowaniem życia obecnych pokoleń Japończyków w wieku młodszym i średnim.

Akademia Długowieczności umożliwi nam świadome działania na wzór obecnych japońskich stupięciolatków, z tym wyjątkiem, że ich sposoby życia, około pięćdziesiąt lat temu, nie były w pełni uświadomionym wyborem. Wynikały z ówczesnej biedy i starożytnych zwyczajów kulinarnych.

Zręczne środki to droga mająca na celu osiągnięcie jedności ciała, umysłu i ducha. Na przestrzeni wieków istotne były różne rozwiązania dla osiągnięcia tej jedni.

W obecnym okresie najistotniejszym wydaje się być zrównoważenie trzech sfer:
– prawidłowe odżywienie ciała;
– odpowiednia aktywność ruchowa;
– permanentna praca z umysłem.

Akademia Długowieczności jest głównie powołana do tego, by na pierwszym miejscu formować, a na drugim miejscu edukować. Jest więc instytucją formacyjną, by w perspektywie długowieczności zamieniać nasze przyzwyczajenia niekorzystne na korzystne dla niej. Ma ona również umożliwić rozwiązywanie współczesnych patologii zdrowotnych. W obecnym czasie najważniejszymi wydają się być przezwyciężenie poważnego skażenia środowiska wewnętrznego jak również właściwe odżywienie naszych organizmów.

W miarę naszego rozwoju będziemy przesyłać zainteresowanym osobom gotowe opracowania, informacje o programie, o organizowanych szkoleniach, warsztatach, turnusach pobytowych, odczytach i innych formach aktywności.

 

jan pokrywka Autor: lekarz Jan Pokrywka, łączący w swojej ponad 30 letniej praktyce akupunturę, dietoterapię oraz najnowsze zdobycze nauki. Autor książek „Porozmawiajmy o Akupunkturze”, „Otworzyć puszkę Pandory” oraz „Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”. Adres strony internetowej: http://drpokrywka.pl
4 komentarze
Bogdan Trefon

2016-06-26 22:40:24 Odpowiedz

Dzień dobry..
Chciałbym zapytać,czy jest jakiś sposób na wyleczenie dużych torbeli nerkowych 12.13 cm.
Borykam się z nim już od dawna a od 4 lat z uwagi na nadciśnienie muszę zażywać leki obniżające je..
Póki co nie mam innych objawów tylu bóle,gorączka,zmiany w moczu itp…ale obawiam się,że z czasem może dojść do niewydolności moich kochanych i tak ważnych dla zdrowia nereczek.
Niestety z pewnych przyczyn nie mogę być operowany(pooperacyjne zrosty otrzewnowe) a z uwagi na wielkość np. ściąganie płynu zawartego w tych torbielach za pomocą np biopsji jest obarczone ryzykiem.Ciągle wierzę ,że istnieje jakiś naturalny sposób,metoda aby móc wpłynąć na organizm tak aby sam pozbył się tych intruzów .Zwracałem się już o pomoc do wielu znakomitych specjalistów ,biochemików,nauturopeutów ,zielarzy ,bioenergoterpuetów ale niestety nikt nie daje mi szans na ich wyleczenia,przepraszam uzdrowienie…Ja jednak wierzę,że musi być jakiś sposób i wierzę też w dr Pokrywkę ,którego bardzo cenię za wiedzę i niezwykłe usposobienie..Może byłaby też możliwość jakiegoś skonsultowania się z panem doktorem i coś mi doradził na wizycie..Bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
Bogdan Trefon.

    Akademia Długowieczności

    2016-06-26 23:08:15 Odpowiedz

    Może Pan umówić się na wizytę u Doktora Pokrywki – wszystkie dane kontaktowe znajdzie Pan na stronie http://drpokrywka.pl

Maciej

2017-04-14 19:31:11 Odpowiedz

Witam,

Brzmi bardzo dobrze. Ciekaw jestem źródła z którego zaczerpnięto informacje o 800 000 tysiącach 105 latków w Japoni. Ta cyfra wygląda na bardzo poważnie zawyżoną.

Pozdrawiam

Maciej Borowiak

Napisz komentarz