Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zaloguj się z Facebook

Otyłość wśród polskich dzieci

Zgodnie z najnowszymi badaniami polskie dzieci gonią czołówkę Europy jeśli chodzi o otyłość. Skąd taka tendencja? Czy winna temu jest moda na coraz bardziej przetworzoną żywność która przywędrowała do nas z Zachodu? Jakie zmiany powinny według was zajść w naszym kraju by odwrócić ten trend?

Komentarz

  • Moim zdaniem trzeba zacząć od edukacji...rodziców. To w końcu oni są odpowiedzialni za to, jak odżywiają się ich dzieci oraz jaka jest ich aktywność. Jeśli w domu nie będą pojawiały się niezdrowe przekąski, a zamiast nich owoce i warzywa oraz woda to dzieci będą nabierać tylko zdrowych nawyków. Myślę, że warto też z dziećmi rozmawiać i tłumaczyć, dlaczego chipsy ze sklepów są złe, a te domowe, np. z marchewki są dobre. Zgubne niestety są reklamy w telewizji oraz ekspozycje w sklepach, którym dzieci nie potrafią się oprzeć... Może państwo powinno inwestować w różne formy prozdrowotnej edukacji, tworzyć wartościowe ebooki, które każdy za darmo może sobie pobrać?
  • Jeśli chodzi o wspomnianą wodę, to trzeba pamiętać o tym, że woda wodzie nierówna. Tylko woda przegotowana będzie neutralna energetycznie. "Surowa" woda mineralna ma charakter wyziębiający i jako taka może być przyczyną otyłości.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.